Oferta ubezpieczeń majątkowych w dużych miastach

Nie jest żadną tajemnicą, że w Polsce w małych miejscowościach zdecydowanie trudniej jest o zakup dobrego ubezpieczenia odpowiadającego realnemu zapotrzebowaniu danego podmiotu. Spowodowane jest to przede wszystkim mniejszymi możliwościami negocjacyjnymi, a także ograniczoną dostępnością do oferty wielu zakładów ubezpieczeń. Oczywiście znajdą się zapewne wyjątki od takiego stawiania sprawy, ale z mojego doświadczenia wynika, że funkcjonowanie w mniejszej miejscowości wiąże się właśnie z tego rodzaju trudnościami.

Atrakcyjność oferty ubezpieczeń majątkowych w Szczecinie

atrakcyjne ubezpieczenia majątkowe w szczecinieOd kilkunastu lat prowadzę średniej wielkości przedsiębiorstwo w małym mieście na północnym wschodzie województwa zachodniopomorskiego. Z uwagi na charakter prowadzonej przeze mnie działalności zawsze miałem problemy z zakupem dobrego ubezpieczenia i musiałem wykupować polisy, w których znajdowało się dużo różnego rodzaju ograniczeń odpowiedzialności zakładu ubezpieczeń, w szczególności dotyczących szkód związanych z wybuchem pożaru w mojej firmie. Kilka tygodni temu dostałem jednak namiar na agenta ubezpieczeniowego, który mógłby pomóc mi wynegocjować dla mojej działalności bardziej atrakcyjne ubezpieczenia majątkowe w Szczecinie. Ponieważ był to pośrednik polecany mi przez mojego dobrego znajomego uznałem, że warto zaryzykować ponieważ tak naprawdę nic nie tracę, a mogę wiele zyskać. Już na samym początku współpracy zauważyłem różnicę pomiędzy tym, a moim wcześniejszym agentem ubezpieczeniowym, ponieważ poproszono mnie o odpowiedź na szereg pytań charakteryzujących ryzyko związane z prowadzona przeze mnie działalnością. Ofert ubezpieczeniowych nie otrzymałem też od razu, ale zgodnie ze wcześniejszymi ustaleniami dopiero po około trzech tygodniach pośrednik przyjechał do mnie i zaprezentował kilka ofert ubezpieczenia w różnych towarzystwach ubezpieczeniowych. Do tej pory zawsze miałem oferty tylko od jednego ubezpieczyciela, dlatego możliwość wyboru była dla mnie miłą odmianą zwłaszcza biorąc pod uwagę, że wszystkie propozycje były tańsze od mojej dotychczasowej polisy.

Ostatecznie zdecydowałem się na zmianę ubezpieczyciela i przeniesienie polisy do zakładu ubezpieczeń, który zaproponował nie tylko niższą składkę od tej, jaką płaciłem do tej pory, ale też nie zastosował dodatkowych ograniczeń w zakresie ochrony, które były do tej pory dla mnie dużym problemem. W otrzymanym porównaniu były wprawdzie jeszcze tańsze oferty, ale biorąc pod uwagą atrakcyjność wszystkich propozycji zdecydowałem się na tą, która najbardziej odpowiadała potrzebom mojej firmy.