Ojcowski PN – wycieczka

Zwiedzanie Jury Krakowsko-Częstochowskiej w ostatnich latach cieszy się bardzo dużą popularnością. Dlatego wybierając się w ten region warto zastanowić się, co dokładnie możemy tam zwiedzać. Tym bardziej, że na terenie właśnie tego regionu znajduje się Ojcowski PN. Osoby, które uwielbiają kontakt z naturą, a także podróże po Polsce, na pewno będą bardzo zadowolone z tych miejsc. A już wiedząc co dokładnie można zwiedzać, na pewno nie zabraknie nam inspiracji na różne wycieczki.

Co warto zobaczyć w ojcowskim PN?

zwiedzanie ojcowski park narodowyWszystkie parki narodowe w Polsce to prawdziwa kolebki dzikiej przyrody. Również w Ojcowskim PN nie będziemy narzekać na nudę, ponieważ w tym miejscu jest bardzo wiele elementów przeznaczonych do zobaczenia. Jeżeli przejrzymy jakikolwiek przewodnik pt. zwiedzanie ojcowski park narodowy, to na pewno znajdziemy najważniejszą informację dotyczącą setek jaskiń znajdujących się na terenie parku. Zwiedzając jaskinię ciemną możemy natrafić na figury przedstawiającego człowieka pierwotnego. W ten sposób możemy się w szybkim czasie przenieść do epoki kamienia łupanego. Jest to świetna atrakcja zarówno dla dzieci, jak i również dorosłych. Zwiedzając całą okolicę, możemy zobaczyć naprawdę wiele ciekawych zabytków, wśród których nie brakuje przede wszystkim drewnianej zabudowy. Kościoły, młyny, a nawet wille, które reprezentują tutejsze uzdrowisko, to świetne rozwiązanie na zwiedzanie kolebki kulturowej w czasie, gdy chodzenie po parku niekoniecznie będzie nas cieszyło. Na terenie całego regionu nie brakuje również zamków. Do najsłynniejszych budowli zalicza się zamek w Ojcowie. Jeżeli chcemy się zapoznać ze wszystkimi zabytkami, a także innymi obiektami, które możemy zobaczyć na terenie parku, to na pewno warto zaopatrzyć się w sprawdzone miejsca. Oczywiście dzieci mogą być nieco mniej zainteresowane takimi zabytkami. Ale na pewno wprawione osoby będą miały doświadczenie, jak je zająć, aby swoim płaczem i krzykiem nie wymuszały czegoś wyłącznie dla siebie

Najlepiej oczywiście zwiedzać ten teren przyrody chronionej w lipcu i sierpniu, ponieważ tam są wtedy najpiękniejsze zakątki. Jednak z drugiej strony przyjazd do Jury Krakowsko-Częstochowskiej poza sezonem przyniesie nam zdecydowanie więcej spokoju od innych turystów. Warto zatem się dokładnie zastanowić, jaki termin nas interesuje. Jest to również ważne pod względem noclegów, które jak widomo poza sezonem są bardziej dostępne. Jednak to od nas musi zależeć, jaki termin zwiedzania będzie nam bardziej odpowiadać.