Piękny uśmiech z implantami

Każdy z nas marzy o pięknym, zadbanym uśmiechu. Niestety nie każdy posiada naturalnie białe i zdrowe zęby. U niektórych pojawiające się choroby prowadzą do próchnicy, co w efekcie powoduje utratę zębów. Sprawdzonym sposobem na przywrócenie pięknego uśmiechu są implanty zębowe. Dowiedz się, jakie są ich rodzaje, a także poznaj przeciwwskazania do ich wstawienia.

Korzyści płynące z założenia implantów na zęby 

implanty zębów bielskoAktualnie stomatologia pozwala na wykorzystanie implantów oraz koron wykonanych z różnych materiałów. Decyzja o wyborze  odpowiedniego zależy od stomatologa, który kieruje się swoim doświadczeniem i uwzględnia oczekiwania pacjenta. Istotna jest budowa anatomiczna kości, struktura uzębienia, finanse osoby zamawiającej implanty,  jak również wymagania dotyczące estetyki implantów.  Do założenia pełnej protezy górnej lub dolnej zwykle potrzebne są dwa albo cztery implanty. Brak szybkiej i odpowiedniej reakcji po utracie zębów może w konsekwencji doprowadzić do znacznego zaniku kości, co tym samym uniemożliwia skuteczne wszczepienie implantów zębów, dlatego jeśli posiadamy tego typu problem, warto zdecydować się na ofertę, jaką proponują nam implanty zębów bielsko. Jakie są następstwa zaniedbania, jeżeli mamy już znaczne ubytki w zębach? W takim momencie należy zrekonstruować utraconą tkankę kostną, wykonuje się odpowiedni zabieg z zakresu chirurgii stomatologicznej. Jeżeli nasze warunki w jamie ustnej spełniają wszystkie normy, przeprowadza się zabieg wszczepienia implantów. W przypadku pojedynczych implantów trwa on godzinę, a cały proces jest  bardzo wygodny. Ogromna w tym zasługa wykorzystywanych przez lekarzy znieczuleń oraz ich umiejętności.  Po wprowadzeniu implantów następuje proces ich integracji z kością i trwa parę tygodni. Później pobierany jest wycisk uzębienia, który przesyłany jest do pracowni protetycznej. W tym miejscu przygotowywane są odpowiednie odbudowy: korony zębowe, mosty lub protezy, w zależności czego pacjent potrzebuje. Ostatnim etapem leczenia jest oddanie oraz zamocowanie do implantów rekonstrukcji protetycznej. Uzyskuje się w ten sposób rewelacyjne efekty, które są niezwykle trwałe i umożliwiają nam skuteczne poprawienie jakości życia.

Ważne jest to, aby przestrzegać wszystkich zaleceń, które dotyczą szybszego gojenia się jamy ustnej po wszczepieniu implantów, z tego względu, że szybciej będziemy mogli cieszyć się pięknym i zdrowym uśmiechem, z pewnością profesjonaliści z Bielska nam w tym pomogą i doradzą co mamy robić krok po kroku.