Plac zabaw z drewna

Własny dom stał się moim celem, kiedy to na świat przyszło nasze drugie dziecko. Mieszkanie w bloku w trzypokojowym mieszkaniu, z dwójką dzieci w wieku przedszkolnym i mniej zupełnie nie wchodziło w grę. Zdecydowaliśmy się więc na wzięcie kredytu i wybudowanie takiego domu, o jakim zawsze marzyliśmy. W tym roku w końcu się przeprowadziliśmy. Dom nie jest bardzo duży, ale każdy ma w nim swoją własną przestrzeń. Jest też wydzielona przestrzeń wspólna z salonem i jadalnią. Jedną w największych atrakcji jest jednak własny ogród. 

Prywatny plac zabaw w ogrodzie

przydomowy plac zabaw drewniany dla dzieciCoraz więcej osób decyduje się w dzisiejszych czasach na budowę domu, uciekając z hałaśliwych miasta. Wielu moich znajomych należy do tego grona, i ja także. Kilka lat temu postanowiliśmy z mężem, że weźmiemy kredyt i wybudujemy dom w jakimś zacisznym, zielonym miejscu. Udało nam się nabyć ziemię za całkiem przyzwoite pieniądze i już po dwóch latach stanął nasz wymarzony dom. Wprowadziliśmy się do niego z dziećmi w tym roku akurat wtedy, kiedy rozpoczął się okres wakacyjny. Najlepszym miejscem z całego domu okazał się więc na sam początek duży ogród. Moje dzieci nie chodzą jeszcze do szkoły i mają w sobie mnóstwo energii. Żeby ich zabawy był jak najbardziej bezpieczne oraz kreatywne, postanowiliśmy postawić im przydomowy plac zabaw drewniany dla dzieci, który zamówiliśmy od znajomego producenta. Okazuje się, że coraz więcej osób kupuje place zabaw do prywatnych ogrodów. Najlepiej sprzedają się te bazujące na drewnie. Oczywiście są w nich elementy plastikowe, ale w niedużych ilościach. Drewno nie jest może najtańśzym surowcem do budowy placów zabaw, ale na pewno jest najbardziej wytrzymałe, a przy tym ekologiczne i bezpieczne. W przypadku drewnianych placów zabaw mamy dwie opcje. W jednej z nich pozostawiamy drewno w jego naturalnym kolorze. Wszelkie dodatki kolorowe to wtedy plastikowe oraz metalowe elementy. Druga opcja jest taka, żeby pomalować wszystkie drewniane elementy na różne kolory. My, za namową dzieci oczywiście, zdecydowaliśmy się na tę drugą opcję. 

Mając własny ogród obok domu nie zapominajmy o tym, żeby stworzyć w nim przestrzeń dla naszych pociech. Dzieci doskonale rozwijają swoje wyobraźnię oraz sprawność fizyczną na placach zabaw. Dlatego, razem z mężem, po wybudowaniu naszego wymarzonego domu kupiliśmy naszym dzieciom drewniane przyrządy do zabawy. Jest to cały kompleks drabinek, zjeżdżalni oraz huśtawek. Postawiliśmy przede wszystkim na drewno, bo wyadaje nam się najbardziej atrakcyjne wizualnie i odporne na zniszczenia.