skup aut

Polecany przez kolegę skup samochodów

Jazda moim ponad 20-letnim samochodem zaczęła sprawiać coraz mniej przyjemności. Miał coraz więcej usterek co powodowało niemożliwość jego użytkowania. Pomimo poczucia sentymentu do tego samochodu, poważnie zacząłem zastanawiać się nad jego sprzedażą i kupnem nowym. Pomimo umieszczenia ogłoszenia w internecie, okazało się to jednak nie takie proste.

Sprzedaż do polecanego skupu aut

skup autWiek mojego samochodu był już dość zaawansowany, do tego trapiły go różne problemy. Auto cierpiało na postępującą korozję karoserii, zarówno nadwozia, jak i podwozia, co na pewno powodowało zagrożenie jazdą nim. Nie zwiększało również kolejki po jego zakup. Dodatkowo miał różne problemy mechaniczne, które ze względu na wiek auta i spore wyeksploatowanie były na porządku dziennym i w coraz większym stopniu uniemożliwiało użytkowanie. Pomimo znanych mi wad miałem nadzieję na w miarę szybką sprzedaż auta. Niestety, czas leciał, a chętnych na jego zakup nie było. Zacząłem więc zastanawiać się nad innymi opcjami pozbycia się pojazdu. Polecany skup aut uszkodzonych w Poznaniu, który zaproponował mój kolega z pracy, był jedną z takich i muszę przyznać, że należała do najciekawszych. Firma ta proponowała dobre stawki za samochody, do tego sami zapewniali transport do swojej siedziby. Po przeanalizowaniu wszystkich za i przeciw, postanowiłem posłuchać rady kolegi i zdecydowałem się skorzystać z usługi firmy. Telefonicznie przedstawiłem propozycję sprzedaży mojego samochodu, zwracając przy tym uwagę na jego stan techniczny. Szef firmy zainteresował się jego kupnem i przyjechał zobaczyć go osobiście. Stwierdził, że dla niego to byłby dobry zakup, ponieważ mimo tego, że auto nadawało się na złom, to niektóre jego podzespoły były w dobrym stanie i mógłby je sprzedać.  Dość szybko ustaliliśmy kwestie finansowe, a następnie umówiliśmy się co do dnia, w którym pracownicy skupu odbiorą moje auto. Już na drugi dzień dwoje pracowników firmy przyjechało auto-lawetą, na której mogli załadować samochód. Widać, że mieli spore doświadczenie w tym zakresie, ponieważ operacja ta poszła niezwykle sprawnie. Zabezpieczyli samochód na czas przewozu, zapinając go pasami transportowymi i udali się w ostatnią podróż, mojego byłego już samochodu.

Nie ukrywam, że trochę odczuwałem żal pozbywając się tego auta, ale tłumaczyłem sobie, że jego czas minął. Użytkowałem go przez wiele lat i sprawdził się w wielu podróżach, nawet tych najodleglejszych. Przywiązałem się do tego samochodu, ale jego pozbycie się pozwoliło mi kupno nowocześniejszego i atrakcyjniej wyglądającego auta. Mam nadzieję, że mój nowy pojazd będzie mi służył wiele lat, tak jak jego poprzednik.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.