Pomieszczenie biurowe w różowych barwach

Od jakiegoś czasu obserwuję pewną grupę kobiet, które prowadzą działalność mającą na celu pomoc kobietom, które mają problem z niskim poczuciem własnej wartości. Oferują porady psychologiczne a także prowadzą rożnego rodzaju warsztaty. Organizują konferencje oraz spotkania z różnymi specjalistami, takimi jak wizażyści, doradcy zawodowi itp. Większość spotkań organizowanych jest w biurze, które znajduje się w Gdyni.  Miałam możliwość uczestniczyć w jednym z nich a biuro tej firmy zrobiło na mnie duże wrażenie.

Kobiece biuro w nadmorskiej Gdyni

biuro w GdyniByłam zaskoczona kiedy tylko przekroczyłam próg budynku, w którym mają swoją siedzibę. Kiedy weszłam do biura moją uwagę przykuły kolory jakie tam panowały. Dominowały jasne szarości i przygaszone róże. Nie były to ostre, jaskrawe barwy tylko subtelne, pastelowe kolory, gdzieniegdzie tylko jakieś mocniejsze akcenty. Skandynawskie dodatki nadawały wyjątkowy klimat i urok temu miejscu. Na biurku i na parapetach było sporo pięknych kwiatów. Od razu czuło się, że jest to miejsce gdzie pracują głównie kobiety. Było tam również pomieszczenie, w którym znajdowała się duża sofa a na niej poduszeczki z delikatnym kwiecistym wzorem, obok kilka puf typu worek a w tle mały kominek. Na samym środku stało metalowe biurko. Pomieszczenie to było tą częścią biura w której powstawały nowe plany i pomysły. Całość robiła niesamowite wrażenie, było to na pewno najbardziej kobiece biuro w Gdyni jakie widziałam. Nie pierwszy raz spotkałam się z taką kolorystyką biura, w końcu jako projektantka wnętrz często widzę niecodzienne rozwiązania ale to pomieszczenie biurowe było najbardziej urokliwe ze wszystkich. Na ścianach pomieszczenia głównego wisiały obrazy znanych i cenionych kobiet, co na pewno wpływało bardzo pozytywnie i inspirująco na pracowników. Nie sposób nie wspomnieć o widoku morza zza okna. Całe to miejsce było również nietypowe pod tym względem, że pracujące tam osoby stale się uśmiechały i sprawiały wrażenie, że naprawdę lubią swoją prace i dobrze się czują w takim biurze. Wydaje mi się, że kobiety, które przychodzą do tego biura szukając wsparcia również świetnie się tu czują. Część lokalu jest jeszcze niezagospodarowana. Są to pomieszczenia do wynajęcia, jeżeli ktoś poszukuje zatem biura na wynajem to polecam z czystym sercem. Warto się pospieszyć, ponieważ widok morza za oknem i tak sympatyczny zespół kobiet pracujących obok jest bardzo kuszący więc oferta najmu tego biura nie będzie aktualna zbyt długo.

Czasami warto odważyć się na niestandardowe kolory w biurze, jest to w końcu miejsce gdzie spędzamy bardzo dużo czasu, warto więc by czuć się w takim miejscu naprawdę komfortowo. Sama zastanawiałam się ostatnio nad zmianą wizualną mojego pomieszczenia biurowego. Raczej nie zastosuję takiej kolorystyki ale myślę,  że warto byłoby trochę je rozjaśnić i ożywić jakimiś dodatkami. Na pewno po wizycie w tak nietypowym miejscu pracy mam teraz znacznie więcej inspiracji i pomysłów na nowe projekty pomieszczeń biurowych i nie tylko.