Pomysłowy architekt wnętrz – Toruń

Urządzenie nowego mieszkania lub kompleksowa modernizacja starego, często wymagają pomocy fachowca. Projektowanie wystroju wnętrza na własną rękę jest oczywiście tańsze, ale tylko pozornie. Laik, amator popełnia podstawowe błędy, które w dłuższym czasie mogą skutkować gorszym użytkowaniem i pochłonąć znacznie wyższe koszty. Jeśli zdecydujemy się na zlecenie projektu wystroju wnętrza profesjonaliście – zaoszczędzimy czas i pieniądze. Przestrzeń zostanie zaaranżowana zgodnie ze standardami budowlanymi i najnowszymi trendami.

Toruńscy architekci wnętrz z polotem

architekt wnętrz toruńArchitektura wnętrz jest dziedziną z pogranicza sztuki użytkowej i budownictwa. Dobry fachowiec posiada rozległą wiedzę na temat konstrukcji, przyłączy, możliwości architektonicznych (np. czy daną ścianę można usunąć, gdzie zrobić dodatkowe drzwi lub wnękę) i na końcu, co dla nas najważniejsze, specjalista od efektów wizualnych. Przyzwyczailiśmy się postrzegać architekturę wnętrz przez pryzmat kolorowych czasopism z pięknymi aranżacjami mieszkań i przestrzeni biurowych. Zapominamy natomiast, że wystrój wnętrza łączy się nierozerwalnie z konstrukcją budynku i nie należy tego elementu pomijać. Nie wszystkie ściany da się przestawić lub usunąć. Piękna, nowoczesna przestrzeń wymaga wprawnego oka fachowca i wieloletniego doświadczenia. Jeśli do naszej inwestycji, prywatnej, lub komercyjnej, potrzebny jest architekt wnętrz Toruń, jako duży ośrodek jest miejscem, gdzie z pewnością znajdziemy specjalistę, który pomoże zrealizować nasze plany. Aranżacje wnętrz polegają nie tylko na doborze mebli i eleganckich dodatków, to nie tylko kształtowanie stylu, lecz przede wszystkim działania związane z budowlanką, elementami konstrukcyjnymi i architektonicznymi. Wszystkie czynności, które ingerują w tkankę architektoniczną, jak zmiany w obrębie otworów okiennych, drzwiowych, ścian, podłóg, wykonywanie nowych podziałów itd., wymagają konsultacji ze specjalistą, a w wielu przypadkach także zgłoszenia prac budowlanych. Te wszystkie formalności pomoże załatwić architekt wnętrz.

Dobry, toruński architekt wnętrz jest po części architektem od kształtowania nowych przestrzeni wewnętrznych, a po części dekoratorem i estetą. Dba o spójny stylowo wygląd mieszkania lub biura. Pomaga dobrać dodatki i zapanować nad całością naszej wizji. Dzięki pomocy specjalisty uzyskamy piękne wnętrze, które odpowiadać będzie naszym potrzebom pod względem funkcjonalnym i estetycznym. Ważne by nasze wizje mogły być zrealizowane a w tym z pewnością pomoże dobry fachowiec.