Porównujemy dostępne działki na sprzedaż

Zakup działki pod budowę domu jednorodzinnego jest bardzo indywidualną kwestią, jednakże warto zwracać uwagę na pewne kwestie. Dla wielu osób kupno działki jest jedną z ważniejszych decyzji w życiu, dlatego nie powinna być ona pochopna. Z tego właśnie powodu warto dokładnie zapoznać się nie tylko z lokalizacją i wyglądem danego gruntu, ale jednocześnie zadbać o kwestie formalne. Warto więc dokładnie zapoznać się z dokumentacją, aby mieć pewność, że zakupiona przez nas działka będzie wyłącznie naszą własnością. Co jeszcze warto wiedzieć na temat kwestii wyboru działki?

Wybieramy najlepszą dla nas działkę na sprzedaż

działki na sprzedaż piasecznoNajistotniejszym dokumentem, jaki określa własności działki, jest księga wieczysta. To właśnie z niej możemy dowiedzieć się, kto jest właścicielem gruntu, a także czy nie jest on objęty hipoteką. Aby sprawdzić całą historię działki, warto zapytać właściciela o numer Księgi Wieczystej, a także zapoznać się z jej treścią. Oprócz tego możemy znaleźć w wydziale geodezji informacje dotyczyące typu gruntu oraz dokładnej powierzchni. Jeżeli przeglądamy działki na sprzedaż piaseczno jest odpowiednim miejscem. Należy jednak pamiętać, iż nie każda działka będzie nadawała się do budowy domu. Powinna mieć ona co najmniej 700 metrów kwadratowych i jednocześnie co najmniej 22 metry szerokości, aby udało nam się bezproblemowo zaprojektować dom z ogrodem. Na działkach o mniejszej powierzchni jest to oczywiście możliwe, konieczne będzie jednak znacznie staranniejsze rozplanowanie poszczególnych elementów. W czasie poszukiwań warto także zwracać uwagę na działki mające kształt prostokąta albo kwadratu. Duża liczba inwestorów poszukuje działek, których wjazd jest od strony północnej, natomiast wyjazd z przeciwnej strony. Dzięki takiemu wyborowi ogród może być doświetlony w sposób równomierny. Należy także zwracać uwagę na koszt przyłączenia mediów na danej działce. Najkorzystniejszym rozwiązaniem jest zakup działki z podłączonymi mediami.

Status działki budowlanej nie jest wystarczający do postawienia domu. Oprócz tego ważne są rozwiązania znajdujące się w planach zagospodarowania przestrzennego, tak więc samo dopuszczenie działki budowlanej pod teren do zabudowy. Taki plan możemy znaleźć w ginnych wydziałach architektury czy urbanistyki. Jeżeli taki plan nie jest zatwierdzony, należy wystąpić do gminy o wydanie warunków zabudowy. Choć takie formalności mogą wydawać się uciążliwe i czasochłonne, to dom wybudowany na takiej zakupionej działce będzie zgodny z przepisami i nie będziemy mieć żadnych problemów.