Prawidłowe holowanie auta w Poznaniu

Bardzo istotny jest asortyment holowniczy. Linki czy taśmy holownicze są dostępne praktycznie na każdej stacji benzynowej i w każdym sklepie motoryzacyjnym czy supermarkecie. Wybór jest ogromny i zwykle są to produkty kiepskiej jakości, ale spełniające swoją funkcję. Ceny oscylują od 20 zł w górę. Można też samemu zrobić taki hol – jest to dozwolone.

Jak prawidłowo wygląda holowanie auta?

holowanie auta poznańCzęsto zastanawiamy się, jakie materiały holownicze są najlepsze? Dobrym jakościowo materiałem jest szeroka, jaskrawa taśma lub nawet stalowa linka oraz dwa solidne zaczepy. Warto tylko pamiętać, by nie przekraczać jego długości dozwolonej przepisami, czyli od 4 do 6 metrów. Jak już wiemy, hol to nie wszystko, potrzebny jest jeszcze kawałek jaskrawego materiału w kolorze żółtym lub czerwonym, służącego za chorągiewkę. Przed zakupem holu warto sprawdzić ucha holownicze w naszym aucie, by zaczepy holu nie były zbyt duże, z pewnością holowanie auta poznań odbywa się w sposób prawidłowy a wszelkie zasady bezpieczeństwa są przestrzegane. Jeżeli znajdziemy hol w barwach biało-czerwonych to warto taki kupić. Wówczas nie musimy już zaczepiać chorągiewki. Absolutnie wykluczone jest holowanie taśmą kinetyczną. Taśmę czy linkę holowniczą mocujemy do ucha holowniczego. Mocowanie do elementów zawieszenia jest wysoce ryzykowne. Po pierwsze, łatwo na tak zamocowany hol najechać. Po drugie, można uszkodzić zawieszenie lub inne części podwozia. Producenci przewidują mocowanie ucha holowniczego w takim miejscu, by te dwie kwestie wyeliminować. Można też posłużyć się hakiem holowniczym w pojeździe holującym, ale trzeba uwzględnić możliwość odczepienia się holu. Zwykle dużym problemem jest zamocowanie trójkąta ostrzegawczego na aucie, ponieważ nie ma służących do tego fabrycznych mocowań. W tym miejscu dużo zależy od pomysłowości właściciela pojazdu. Można posłużyć się wycieraczką tylnej szyby. W sedanie można spróbować otworzyć bagażnik i przycisnąć trójkąt klapą. Warto mieć w aucie opaskę zaciskową lub taśmę samoprzylepną.

Samochody są gotowe, prawidłowo przygotowane do holowania i pozostaje kwestia komunikacji pomiędzy kierowcami. W dzisiejszych czasach najłatwiej posłużyć się telefonem komórkowym z zestawem głośnomówiącym lub głośnikiem w samym urządzeniu. Wiele osób ma dziś darmowe lub tanie połączenia, więc nie powinno to być szczególnie kosztowne. Oczywiście wygodnie mieć CB radio lub krótkofalówki, ale tego nie posiada  każdy z nas. Warto umówić się też na sygnały ostrzegawcze realizowane klaksonem.