Prawne aspekty wycinki drzew

Drzewa są bardzo ważne zarówno w obszarach mieszkalnych, jak i komercyjnych. Mimo to drzewa mogą czasami zagrozić życiu ludzi lub zwierząt. Mogą nawet spowodować uszkodzenie właściwości, spowodować pożar elektryczny, jeśli spadną na słupy elektryczne i tak dalej. Jeśli niebezpieczeństwa, jakie mogą spowodować drzewa, są oczywiste, konieczne jest ich ścięcie.

Usuwanie drzew bywa koniecznością

usuwanie drzew w WarszawieZ drugiej strony można było wycinać drzewa, aby zarobić na sprzedaży drewna lub produktów z drewna. Ponadto usuwanie drzew w Warszawie jest nieuniknione, gdy trzeba zajmować się ogrodnictwem. Jeśli mamy jakiś powód, by ścinać drzewa, po prostu zróbmy to. Być może będziemy musieli rozważyć kilka kwestii, zanim będziemy mógł to zrobić. Czy powinniśmy wynająć usługi, czy wykonać to zadanie osobiście? Większość ludzi zadaje sobie to ważne pytanie. Nie powinniśmy również tego ignorować. Odpowiedź na to pytanie będzie zależeć od tego, ile mamy wiedzy na temat procesu ścinki drzew. Burza przewróciła konar drzewa mojego sąsiada na moją posesję, uszkadzając meble w moim domu / samochodzie / basenie / ogrodzie. Czy on jest odpowiedzialny za szkody? Sąd prawdopodobnie zastosuje rozsądne standardy opieki. Jeśli nasz sąsiad zachował rozsądną ostrożność, aby utrzymać gałąź drzewa, a rozsądnej osobie nie wydawało się, że gałąź drzewa grozi upadkiem, to prawdopodobnie nie. Jeśli rozsądna osoba nie mogła w jakikolwiek sposób tego uniknąć, zostanie to uznane za „klęskę żywiołową”, a sąsiad nie będzie za to odpowiedzialny. Z drugiej strony, jeśli drzewo nie było odpowiednio pielęgnowane, a nasz sąsiad wiedział lub powinien był wiedzieć, że drzewo lub jego gałęzie stanowią zagrożenie, to nasz sąsiad może być odpowiedzialny za wyrządzone szkody. Drzewo mojego sąsiada wygląda, jakby miało spaść na mój dom. Co powinniśmy zrobić? Właściciele gruntów są odpowiedzialni za utrzymanie drzew na swojej posiadłości. Wykonawca, któremu przydzielono zadanie, będzie musieli najpierw wspiąć się na drzewo i pociąć jego różne części na rozsądne rozmiary, tak aby drzewo można było wygodnie usunąć. W wielu przypadkach drzewo można przetransportować w wybrane miejsce bez dodatkowych opłat. W przypadku innych, transport drzewa może wiązać się z pewnymi opłatami, w zależności od masy i lokalizacji.

Niektórzy szukają dodatkowych usług poza zwykłymi rozwiązaniami do usuwania drzew. Na przykład, jeśli podstawowe oszacowanie podane przez usługodawcę nie uwzględnia transportu kończyn, będziemy musieli zapłacić dodatkową opłatę za przewóz kończyn. Usuwanie kikuta: Zwykle nie jest to część podstawowego oszacowania, które poda nam nasz dostawca.