Profesjonalna rehabilitacja osób dorosłych

Postęp cywilizacyjnie niesie za sobą określone konsekwencje. Duża część społeczeństwa cierpi na bóle i skrzywienia kręgosłupa. Nieprawidłowa pozycja podczas siedzenia za biurkiem ma bez wątpienia niebagatelny wpływ na kondycję naszego kręgosłupa. Niektóre osoby muszą uczestniczyć w profesjonalnej rehabilitacji.

Rehabilitanci pomagają osobom cierpiącym na bóle kręgosłupa

ból kręgosłupa - rehabilitacja dla dorosłychZwykle na co dzień za bardzo nie zdajemy sobie sprawy z tego jak ważny jest nasz narząd ruchu. Przypominamy sobie o tym dopiero, gdy coś nas zaczyna boleć i mamy problemy z chodzeniem. Najbardziej obciążony jest nasz kręgosłup. Większość osób wykonujących pracę biurową siedzi w nieprawidłowej pozycji. Warto również podkreślić z całą mocą, że powinno się robić częste przerwy na krótkie ćwiczenia ruchowe. Warto również aktywnie spędzać wolny czas. W praktyce jednak większość z nas nie ma na to już czasu lub ochoty. Pozycja dwunożną okazuje się niekorzystna dla kręgosłupa. Nic zatem dziwnego w tym, że schorzenia kręgosłupa występują tak często, zwłaszcza w krajach uprzemysłowionych. Z całą pewnością nie należy lekceważyć długotrwałych objawów. Większość osób nadużywa środków przeciwbólowych. Tymczasem różne przyczyny może mieć ból kręgosłupa – rehabilitacja dla dorosłych w takim przypadku wydaje się nieodzowna. U osób po pięćdziesiątym roku życia często występują zwyrodnienia stawów oraz kręgów szyjnych i lędźwiowych. Odpowiednio dobrane ćwiczenia ruchowe przeprowadzane pod okiem wykwalifikowanego fizjoterapeuty w znaczący sposób poprawia jakość życia. Większość pacjentów po kilku miesiącach intensywnej rehabilitacji odczuwa zadowalającą poprawę. Dolegliwości bólowe ustępują, nie potrzeba zatem środków przeciwbólowych, które w dłuższej perspektywie są szkodliwe. Warto podkreślić, że rehabilitacja narządu ruchu powinna trwać przez dłuższy czas, czyli w praktyce przez przynajmniej trzy, cztery miesiące. Zajęcia z fizjoterapeutą powinny odbywać się kilka razy w tygodniu. W przeciwnym wypadku rehabilitacja nie odniesie spodziewanych rezultatów. Niekiedy również fizjoterapeuci zalecają pacjentom, żeby ćwiczyli również w domu. Zajęcia ruchowe najczęściej łączy się z zabiegami. Masaże lecznicze, krioterapia to tylko niektóre z nich.

Jeśli od dłuższego już czasu dokuczają nam bóle kręgosłupa, powinniśmy bezwzględnie udać się do lekarza. Problemy z kręgosłupem mogą być między innymi spowodowane skrzywieniem, wadami postawy lub też zwyrodnieniem kręgów. Zazwyczaj profesjonalna rehabilitacja pomaga w pozbyciu się tego typu przypadłości. Warto rozpocząć ja jak najwcześniej.