Profesjonalne akcesoria do paznokci żelowych

Jeśli płytki Twoich paznokci są słabe i łamliwe, żadne odżywki nie pomagają, a marzysz o długich, pięknych paznokciach – rozważ przedłużenie ich za pomocą żelu. Wiele mitów krąży na temat tej metody. Niektórzy twierdzą, że metoda żelowa niszczy paznokcie, jednak nie jest to do końca prawda. Wiadomo, jak ze wszystkim, i z tym nie można przesadzić i należy robić przerwy. Jednak żel chroni Twoją naturalną płytkę paznokcia przed urazami mechanicznymi, co może okazać się zbawienne, jeśli masz tendencję do jej pękania, rozdwajania.

Przedłużanie paznokci żelem w domu – skąd akcesoria?

paznokcie żelowe - akcesoria dla profesjonalistówMożesz udać się do profesjonalnej kosmetyczki na przedłużenie paznokci metodą żelową. Jednak w dzisiejszych czasach dostęp do potrzebnych narzędzi i produktów jest o tyle łatwy, że można spróbować swoich sił w domu. Oczywiście przy zachowaniu wszelkiej ostrożności i wcześniejszym przygotowaniu teoretycznym. W przeciwnym razie zamiast swoim paznokciom pomóc – zrobisz im tylko krzywdę. Jeśli chcesz robić sobie paznokcie żelowe – akcesoria dla profesjonalistów muszą znaleźć się w Twojej kosmetyczce. Tu nie ma półśrodków. Tępymi narzędziami i kosmetykami niewiadomego pochodzenia zrobisz sobie tylko krzywdę. Wiele sklepów online, jak i w większych miastach również tych stacjonarnych posiada w swojej ofercie duży wybór akcesoriów dla profesjonalnych manicurzystek. Nie trzeba posiadać działalności, by zaopatrzyć się w takim sklepie, chyba, że jest to hurtownia. Paznokcie żelowe są na tyle popularne, że w sieci znajdziemy mnóstwo recenzji, zarówno kosmetyków jak i akcesoriów. Bez problemu więc w gąszczu produktów znajdziemy najlepsze perełki – narzędzia, które posłużą nam wiele lat i ułatwią pracę przy robieniu paznokci żelowych.  Akcesoria dla profesjonalistów posiadają certyfikaty i przed wypuszczeniem ich na rynek są dogłębnie sprawdzane. Dlatego kupując takie narzędzia mamy pewność, że są wykonane z dobrej jakości materiałów, trwałych i odpornych. W przypadku tego typu produktów cena zazwyczaj idzie w parze z jakością. Na pocieszenie dodam jednak, że tak naprawdę tych akcesoriów nie potrzebujemy wiele. Dla własnego użytku jest to zaledwie kilka podstawowych produktów.

Akcesoria dla profesjonalistów to tak naprawdę podstawa, by zacząć robić paznokcie żelowe. Jeśli chodzi o kosmetyki to na początek wystarczy żel i jeden kolor. Jedna rolka szablonów do przedłużania żelem wystarczy nam tak naprawdę na kilka lat. Dzięki tej metodzie, kobiety nawet o słabych paznokciach mogą cieszyć się eleganckim, trwałym manicure. Jeśli obawiacie się mimo wszystko kosztów, podkreślę tylko, że gdy kupicie własny sprzęt, po jakimś czasie będziecie na plusie, porównując do korzystania z usług profesjonalnej kosmetyczki. Czego oczywiście nie odradzam – do wykonywania paznokci żelowych w domu musimy mieć jednak jakieś zdolności manualne oraz dużą dawkę cierpliwości i wytrwałości.