Profesjonalne oczyszczanie twarzy

W codziennym zabiegach pielęgnacyjnych dużą część czasu poświęca się na skuteczne oczyszczanie twarzy. W tym celu stosuje się wiele kosmetyków i preparatów usuwających makijaż i zanieczyszczenia środowiskowe. Czasami cera wymaga skuteczniejszego i intensywniejszego zabiegu, które można wykonać w gabinecie kosmetycznym. Salony kosmetyczne oferują szereg zabiegów przeznaczonych dla wymagających cer. Najczęściej z tego typu usług korzystają osoby, które zmagają się z problemami trądziku i nadmiernego wydzielania sebum, a także wymagającej specjalnej pielęgnacji skóry.

Zabiegi oczyszczania twarzy

oczyszczanie twarzyStandardowo stosuje się manualne oczyszczanie, polegające na usunięciu w kilku etapach zrogowaciałego naskórka oraz ewentualnych zmian w postaci porów, wągrów i krost. Używa się również preparaty działające przeciwzapalnie i łagodząco. Zabiegi mogą być stosowane dla każdego rodzaju cery, jednak nie są wskazane dla skóry naczyniowej i bardzo wrażliwej. Istnieje również wiele innych sposobów na oczyszczanie twarzy, które wykonuje się przy pomocy specjalnych urządzeń kosmetycznych. Zaliczyć do nich możemy mikrodermabrazję oraz lasery wykorzystujące wiązkę światła. W zabiegach mikrodermabrazji stosuje się specjalne diamentowe lub korundowe głowice ułatwiające ścieranie naskórka do odpowiedniego poziomu. Skóra zostaje oczyszczona z zaskórników i martwych komórek, poprawia się jej koloryt, nawilżenie oraz sprężystość. W zabiegach z użyciem laserów wiązka światła zapobiega powstawaniu stanów zapalnych, dokładnie oczyszcza skórę, a dodatkowo stosowane preparaty wspomagające działanie urządzenie. Substancje wprowadzane są w głąb i intensywnie oddziałują na wszystkie procesy odnowy biologicznej i metabolizmu skóry. Stosowane są również terapie z wykorzystaniem substancji chemicznych i kwasów owocowych, umożliwiających skuteczne złuszczanie naskórka i wyeliminowanie wszelkich zmian powstających w wyniku działania hormonów lub czynników środowiskowych.

Wszystkie zabiegi oczyszczające pozwalają uzyskać odświeżoną, wygładzają i nawilżoną cerę. W trakcie usługi wykonywany jest również masaż i stosowane są specjalne kosmetyki i maski głęboko oczyszczające i nawilżające skórę. Zapobiegają procesom degeneracyjnym, działają łagodnie i nie powodują podrażnień. Ceny usług uzależnione są od rodzaju terapii i zastosowanych kosmetyków oraz technologii. Usługi dobierane są do indywidualnych potrzeb i uwarunkowań organizmu i przynoszą bardzo dobre rezultaty. Wykonywane systematycznie pozwalają utrzymać zdrową i promienna cerę.