Projekt hali tenisowej z samonośną więźbą dachową

 

Przystępując do realizacji inwestycji obiektów sportowych istotną kwestią będzie przede wszystkim praktyczne zagospodarowanie przestrzeni oraz bezpieczeństwo pracowników jak również użytkowników. Jak powszechnie wiadomo- obiekty sportowe obecnie pełnią również funkcję organizacji wszelkiego typu imprez czy eventów- zadbajmy więc o stworzenie projektu najwyższej jakości.

Praktyczne zagospodarowanie przestrzeni hali

hala tenisowa lekkiej konstrukcjiPodczas podpisywania umowy z inwestorem warto rozważyć możliwość komprymacji kosztorysu poprzez wybór projektu jakim jest hala tenisowa lekkiej konstrukcji, dzięki czemu nie tylko wprowadzimy oszczędności budżetowe, ale również skrócimy czas realizacji prac budowlanych. Wykonanie prac metodą tradycyjną obejmującą założenie stopy fundamentowej oraz wykonanie poszczególnych elementów betonowych takich jak ściany nośne, działowe oraz tradycyjna, spadzista więźba dachowa o średniej kubaturze ok. 480m² to koszt blisko 300 000 zł. Decydując się na metodę, jaką jest konstrukcja stalowa z zastosowaniem samonośnej więźby dachowej opartej na łuku to nie tylko oszczędność kosztów inwestycyjnych o blisko 50%, ale również możliwość rozpoczęcia prac aranżacyjnych w przeciągu jednego tygodnia roboczego, co za tym idzie- obiekt zostanie szybciej oddany do użytku. Samonośne pokrycie dachowe montuje się na ławach fundamentowych lub palach osadzonych na wspornikach. Dzięki zastosowaniu specjalnej technologii falcowania na zimno możliwe jest precyzyjne wygięcie kształtu dachu, a zaawansowany proces łączenia poszczególnych elementów za pomocą specjalnej zgniatraki gwarantuje nam pełną szczelność obiektu. Celem zabezpieczenia przed korozją całość konstrukcji pokrywa się warstwą ocynkową, poprzez co możliwa jest praktycznie całkowita niwelacja potencjalnego wpływu czynników atmosferycznych na obiekt budowlany. Warto również zaznaczyć, iż projekty oparte na lekkiej konstrukcji samonośnej należą do hal typu modułowego, dzięki czemu możliwa jest rozbudowa o dodatkową przestrzeń użytkową w dowolnym momencie. Ponadto ergonomiczny projekt dachu gwarantuje komfort oraz bezpieczeństwo korzystania z obiektu, dzięki zastosowaniu na poszyciu dachowym warstwowych, karbowanych blach których struktura umożliwia bezpośrednie odprowadzanie do gleby zarówno deszczówki jak i śniegu w okresie zimowym.

Szybkość realizacji oraz potencjał samonośnych konstrukcji hal stalowych ma szansę z biegiem czasu wyprzeć konwencjonalne metody budownictwa. Generowanie oszczędności oraz mnogość wachlarza zastosowań w przemyśle, rolnictwie oraz jako komponentu infrastruktury aglomeracyjnej jako obiekty rekreacyjno- sportowe sprawiają, że budowa hal modułowych o lekkiej konstrukcji staje się coraz popularniejsza.