Rodzaje sztucznych kwiatów

Kwiaty papierowe służą głównie do dekoracji wnętrz. Są proste w wykonaniu, ale są krótkotrwałe, boją się wody i wyglądają wystarczająco tanio. Mogą być używane jako panele lub umieszczone w wazonie. Kwiaty z  porcelany ​​są trwałe i piękne, ale jako ozdoba są zbyt ciężkie. Kwiaty z tkaniny są bardzo różne: są to jasne, urocze kwiaty noszone jako spinki do włosów oraz w formie broszek. Haftowane kwiaty – znajdują zastosowanie we wnętrzu. Ale najbardziej popularne są te, które oferuje hurtownia.

Jaka jest różnica pomiędzy sztucznymi kwiatami?

hurtownia sztucznych kwiatówKwiaty tekstylne wykonane są z tkanin sztucznych i jest to w stu procentach poliester, mogą być one rozciągliwe i wtedy w ich skład wchodzi satyna czy szyfon. Obrabia się je przez wypalanie na świecy lub lutownicą. Kwiaty z takich tkanin są piękne i zdecydowanie trwalsze niż jedwab. Hurtownia sztucznych kwiatów poleca jedwabne kwiaty, które wykonane są w stu procentach z naturalnych tkanin. W Internecie można znaleźć wiele przykładów pięknych jedwabnych kwiatów. Do ich produkcji stosuje się takie rodzaje jedwabiu jak satyna, krepa chińska, szyfon, muślin itp. Można użyć aksamitu, czy koronki. Również za pomocą tej metody można robić kwiaty z bawełny lub dżinsu. Ze silikonu powstają prawdziwe arcydzieła. Silikon oddaje najsubtelniejsze cechy żywego bukietu, reliefu i faktury płatków, różnorodnych naturalnych odcieni. Asortyment symulowanych roślin jest uderzający. Wygląda na to, że każdy kwiat ogrodowy ma swoją silikonową replikę. Produkty silikonowe są trwałe, odporne na światło i łatwe do czyszczenia. Szczególnie dobre są dzieła mistrzów chińskich i polskich. Każda roślina jest wykonywana ręcznie, więc kompozycje ze sztucznych silikonowych kwiatów do wnętrza nie są tanią przyjemnością. Lateks to kolejny materiał, z którego sztuczne rośliny nie tylko zachwycają wyglądem, ale także w dotyku przypominają żywe. W przypadku produktów lateksowych stosuje się materiał arkuszowy. Istnieje inna technologia, w której płatki kwiatów są formowane z tkaniny, po czym są pokrywane płynną gumą z jednej lub obu stron.

Nowoczesna produkcja sztucznych roślin to cała branża, która odniosła bezprecedensowy sukces w sztuce naśladownictwa. Kwiat do dekoracji, stworzony z nowych materiałów, nie jest tak samo żywy, nie można go odróżnić od prawdziwego nawet z odległości wyciągniętej ręki. Każdy taki produkt ma swój wizerunek, swój charakter, swój niepowtarzalny kolor. Powodem tego są nowoczesne materiały i technologie, które zdecydowanie czynią cuda.