Różnokolorowe pościele bawełniane

Pościel to rzecz, którą ubieramy na pościele i poduszki, aby ochronić je przed zabrudzeniem. Są one także elementem wystroju wnętrza naszej sypialni. W sypialniach ze sporym, małżeńskim łóżkiem świetnie sprawdzają się kołdry i pościele dużych rozmiarów. Z pewnością zmieszczą się pod nią dwie osoby, dzięki czemu unikniemy zabierania sobie wzajemnie kołdry podczas snu. Oprócz praktyczności, ważny jest także kolor i wzór naszej pościeli. Jak więc wybrać najlepszy?

Kolorowe pościele w dużych rozmiarach

kolorowa pościel bawełniana 200x220Pościel ma być nie tylko funkcjonalna, ale także stylowa. Odpowiednie dopasowanie pościeli do wystroju wnętrza bywa niekiedy bardzo problematyczne. Jest jednak kilka prostych porad, które pozwolą na wybór idealnej pościeli do własnej sypialni. Jeśli jesteśmy posiadaczami dużego, małżeńskiego łóżka, musimy zakupić do niego odpowiedniej wielkości kołdrę, która będzie zakrywała je w całości. Do takiej kołdry pasować będzie kolorowa pościel bawełniana 200×220 – rozmiar ten jest standardowym rozmiarem na dużą pierzynę przeznaczoną dla dwóch osób. Pościel bawełniana sprawdzi się podczas każdej pory roku i w różnych temperaturach. Latem będzie przyjemnie chłodzić ciało, dzięki swojej przewiewności, a zimą zapewni potrzebne ciepło. Kiedy znamy już potrzebne wymiary oraz zdecydowaliśmy się na materiał, z którego ma być wykonana pościel, możemy przejść do wyboru kolorów i wzorów, które będą na niej zawarte. Dopasowanie kolorystyki pościeli do całości wnętrza jest bardzo ważne. Nie mogą one za bardzo ze sobą kontrastować, ale także nie powinny się zlewać w jednokolorową plamę. Aktualnie bardzo popularne są zestawienia konkretnych kolorów, na przykład do szarych ścian idealnie pasować będą odcienie fioletu. Przy jasnych ścianach warto postawić na klasykę – biała lub beżowa pościel z drobnymi, kwiatowymi wzorami doda wnętrzu harmonii i klasy. Pościele występują w różnych wzorach i kolorach, niekiedy możemy natrafić na pościele dwustronne. Jest to świetne rozwiązanie dla tych, którzy szybko nudzą się jednym wzorem. Kiedy jedna strona stanie się dla nas mniej atrakcyjna wizualnie, zawsze możemy przewrócić ją na drugą stronę. To tak, jakbyśmy kupili dwa komplety pościeli w cenie jednego.

Duża sypialnia z wielkim łóżkiem daje wiele możliwości aranżacji całego wnętrza, które możemy dopełnić różnymi dodatkami. Jednym z nich jest z pewnością pościel w pięknym kolorze. Dopasowana odcieniem do ścian i narzuty przykrywającej łóżko, będzie cudowną ozdobą każdej sypialni. Dzięki ogromnemu wyborowi mamy możliwość znalezienia idealnej pościeli do swojego wnętrza.