Różnorodne folie z polipropylenu

 

Tworzywa sztuczne odmieniły oblicze niemal wszystkich branż produkcyjnych. Ze względu na łatwość ich pozyskania i na szczególne właściwości fizyczne i chemiczne stały się podstawowym surowcem do wytwarzania większości produktów. To również świetny materiał opakowaniowy cechujący się trwałością, przezroczystością i przede wszystkim niską ceną. Przy pomocy folii opakowaniowych można w bardzo szybkim tempie pakować różnorodne produkty schodzące z masowej produkcji. Do wytwarzania folii używa się różnych tworzyw sztucznych w zależności od potrzeb. Jednym z najczęściej stosowanych jest polipropylen.

Trwałe i tanie folie z tworzyw sztucznych

folie polipropylenoweTerminem folia nazywamy wszystkie powłoki o grubości nie przekraczającej dwóch milimetrów niezależnie czy są wykonane z tworzyw sztucznych czy z materiałów zawierających aluminium. Obecnie wytwarzane folie występują w różnych grubościach i kolorach w zależności od zastosowania. Składając zamówienie na folię można liczyć na doradztwo ze strony producenta lub sprzedawcy w zakresie jaki rodzaj folii należy wybrać. Dobrym przykładem uniwersalnych zastosowań są folie polipropylenowe wykonane z polipropylenu (PP). Jest to folia wytwarzana w wielu technologiach co ma zasadniczy wpływ na późniejsze zastosowanie. Folia polipropylenowa to materiał o bardzo niskiej przepuszczalności wilgoci oraz różnego rodzaju substancji zapachowych. Jest ona również doskonałą barierą przed szkodliwymi czynnikami środowiska atmosferycznego. Niewątpliwym atutem folii polipropylenowej jest jej bardzo wysoka estetyka polegająca na wyjątkowej przezroczystości. Dlatego tez jest bardzo ceniona w branży opakowaniowej gdyż pozwala na bardzo dobrą ekspozycję towaru. Duże zainteresowanie tym rodzajem folii wynika również z jej bardzo dużej odporności na rozciąganie i rozrywanie co czyni z niej bardzo dobre zabezpieczenie towarów przed uszkodzeniami. Ten rodzaj folii znajduje najszersze zastosowanie przy pakowaniu tekstyliów oraz do wyrobu okładek i etui. Może być również stosowana do pakowania żywności gdyż nie wchodzi w żadne reakcje z towarem.

Zasadniczym plusem folii opakowaniowych jest niski koszt jej produkcji oraz możliwość bardzo szybkiego pakowania. Ma to znaczenie dla finalnego kosztu produkcji wyrobów. Folie można pokrywać dowolnymi nadrukami co ma znaczenie dla uzyskania zamierzonego efektu wizualnego opakowania. Wszystkie rodzaje folii opakowaniowych można łączyć poprzez zgrzewanie lub szycie. Do ich powierzchni można dowolnie przytwierdzać uchwyty i zaczepy. Producenci oferują folie w postaci półrekawów oraz taśm umożliwiających łatwe pakowanie ręcznie, półautomatyczne lub automatyczne.