Rozrzutnik do obornika w gospodarstwie rolnym

Razem z rodziną prowadzimy wielopokoleniowe gospodarstwo rolne, można powiedzieć że jest to nasza pewnego rodzaju chluba. Posiadamy całe hektary pól, którymi należy się odpowiednio zajmować przez cały rok. Jest to oczywiście odpowiedzialne zajęcie, które wymaga wielu, nowoczesnych rozwiązań technologicznych. Tego roku postanowiłem dokonać zakupu, który znacznie ułatwia nam funkcjonowanie w polu. Chodzi tutaj przede wszystkim o jego nawożenie, co jest mega czasochłonne.

Zakup nowego rozrzutnika do obornika

rozrzutnik do obornika cenyDo tego czasu korzystaliśmy z bardzo przestarzałych metod, gdzie obornik rozrzucaliśmy ręcznie wysypując go z otwartej przyczepki przyczepionej do ciągnika. Nie trzeba oczywiście za dużo mówić, że była to metoda niezbyt wydajna przez co nawożenie takiego pola zajmowało nam niesamowicie dużo czasu. Dlatego też postanowiłem przeprowadzić modernizacje naszego gospodarstwa w tym zakresie. Zdecydowałem się kupić rozrzutnik do obornika ceny takiego sprzętu wahają się w bardzo dużym przedziale. Ja zdecydowanie chciałem coś co posłuży mi na długie lata, dlatego też kupiłem sprzęt ze zdecydowanie wyższej półki. Dzięki temu posiadał on wiele, nowoczesnych rozwiązań idealnie nadających się do skutecznego rozrzucania obornika po naszych polach. Przede wszystkim możliwe było dokładne kontrolowanie zasięgu rozrzutu oraz jego rozprysku. Dzięki temu możliwe było nawożenie większych przestrzeni w krótszym czasie. Mogliśmy także robić to znacznie wydajniej, gdyż marnowaliśmy mniej paliwa niż kiedyś. Taki rozrzutnik wbudowany jest w naczepę, która gromadzi obornik. Dzięki temu jest to maszyna całkowicie samowystarczalna. Wystarczy ją załadować oraz podłączyć pod ciągnik. Nie ma żadnej filozofii w jej obsłudze, dlatego też potrafi się tym zająć praktycznie każdy. Ja sobie na przykład bardzo chwalę taki rozrzutnik i teraz bym go raczej niczym nie zastąpił. Jest to niesamowicie komfortowe rozwiązanie, kitóre umożliwiło nam skuteczniejsze nawożenie pola ale także znacznie szybciej i przy mniejszym nakładzie środków. Dlatego też jestem bardzo zadowolony z mojego zakupu jaki wykonałem

Rozrzutnik musi być oczywiście odpowiednio składowany, dlatego też ja trzymam go we właściwej szopce na sprzęty rolnicze. Gwarantuje to, że nie będzie on narażony na warunki atmosferyczne oraz ewentualne uszkodzenia mechaniczne. Taki sprzęt się jednak zbytnio nie psuje dzięki czemu jest bardzo łatwy w eksploatacji. Jest to rozwiązanie niesamowicie komfortowe i wszyscy nie wyobrażamy sobie funkcjonowania bez tego sprzętu.