Sklepy z orientalnymi produktami spożywczymi z Indii

Możliwość podróżowania po całym świecie dała szansę poznania wielu orientalnych potraw i kuchni do tej pory nieodkrytych przez Polaków. Stajemy się obywatelami świata, poznajemy różne nowe smaki i miejsca. Coraz częściej przekonujemy się również do orientalnych i wyszukanych potraw, różniących się znacznie od tradycyjnej polskiej kuchni.Możliwość poznawania nowych smaków, znacznie pobudza zmysły i daje bardzo pozytywne odczucia zarówno dla zmysłów jak i duszy.

Orientalna kuchnia indyjska

przyprawy orientalne sklepWśród wielu, bardzo popularnych obecnie w Polsce produktów, są mieszanki orientalnych przypraw stosowane w tradycyjnej kuchni indyjskiej i dalekowschodniej. Polski rynek restauracyjny zaczyna poszerzać się i wzbogacać o kuchnię dalekowschodnią, indyjską, a także z Ameryki Południowej. Specjalne kompozycje smaków roślin i ziół pochodzących z tamtych terenów dodają aromatu i smaku wielu potrawom, a także są substancjami z wieloma wartościami odżywczymi. Dzięki silnie rozwiązującej się sieci sklepów oferujących egzotyczne zioła i przyprawy, możemy zakosztować egzotycznej kuchni w domowym zaciszu. Wiele z tych sklepów prowadzi sprzedaż internetową, a produkty są sprowadzane z najdalszych stron świata. Najlepsza są przyprawy orientalne sklep prowadzi sprzedaż najwyższej jakości produktów pochodzących od certyfikowanych dostawców z rejonów niedotkniętych cywilizacją i często z tradycyjnych upraw. Wśród najlepszych i najbardziej lubianych przez Polaków są aromatyczne rozgrzewające i dodające energii przyprawy. Bardzo wzbogacają popularną w chwili obecnej kuchnię wegetariańską i wegańską.Do najbardziej znanych i najczęściej stosowanych należą kurkuma, kumin i kolendra.Znane od stuleci przyprawy są podstawą w kuchni indyjskiej i orientalnej. Oprócz standardowych i najczęściej stosowanych przypraw, w sklepie można zakupić również bardzo popularne w Indiach mieszanki skomponowane według tradycyjnych indyjski przepisów. Do najbardziej popularnych należą garam masala.Jest to mieszanka kardamonu, kolendry, kminu, pieprzu, cynamonu, goździków i gałki muszkatołowej a także liści laurowych. Znane w Polsce przyprawy rzadko kiedy stosowane są w takich kompozycjach, natomiast w kuchni indyjskiej są podstawą i stanowią charakterystyczny aromat wielu dań.

Do kolejnych aromatycznych i niezwykłych mieszanek zalicza się hara masala, madras masala i wiele innych, które skomponowane  w indywidualny sposób i będące mieszanką wielu ziół i przypraw, podkreślają i nadają niewiarygodnego aromatu i smaku potrawą tradycyjnej kuchni azjatyckiej i hinduskiej. W Polsce najbardziej popularne jest curry, znane już od wielu lat i coraz częściej stosowane w wielu potrawach w codziennej kuchni.Sklepy z produktami z dalekich kuchni Wschodu cieszą się coraz większą popularnością wśród polskich kucharzy, którzy poszukują inspiracji i nowych smaków z wszystkich stron świata.