Skuteczne maski dla pracowników

 

Wybuch tegorocznej pandemii koronawirusa zapoczątkował olbrzymie problemy zarówno dla pracowników, jak i dla pracodawców. Ci pierwsi przyzwyczaili się w ostatnich latach do tak zwanego rynku pracownika, dzięki któremu to pracownicy mieli mocniejszą pozycję na rynku pracy i mogli dyktować pracodawcom warunki swojego zatrudnienia, natomiast od czasu wybuchu epidemii zaczęli obawiać się o swoją pracę. Pracodawcy z kolei zmuszeni byli do ograniczenia inwestycji i ponoszenia licznych dodatkowych kosztów.

Maski z filtrem ffp2 dla pracowników

certyfikowane maski z filtrem ffp2Od kilku miesięcy pracownicy cenią sobie przede wszystkim stabilizację i bardzo często odrzucają nawet bardzo lukratywne oferty pracy bojąc się, że zmiana pracy w tak trudnych i niepewnych czasach nie okaże się dobrym rozwiązaniem. Wbrew pozorom awersja pracowników do zmiany pracy jest dużym problemem dla innych pracodawców, którzy w przypadku nałożenia kwarantanny na część załogi mogą stracić moce produkcyjne i możliwość realizacji zakontraktowanych zleceń, a pozyskanie z rynku nowych pracowników może okazać się niewykonalne. Coraz większa ilość pracodawców decyduje się zakupić pracownikom certyfikowane maski z filtrem ffp2, które zapewniają filtrację na poziomie aż 94 procent, a jednocześnie są znacznie tańsze od masek z filtrami ffp3. Koszt jest w tym przypadku kluczowy, ponieważ przepis wprowadzane przez rząd nakładają na pracodawców mnóstwo nowych obowiązek, które generują dodatkowe, nieprzewidziane wcześniej koszty. Decyzja o zakupie masek z filtrem ffp2 jest więc próbą optymalizacji kosztów i poziomu zagrożenia pojawienia się koronawirusa w danym przedsiębiorstwie, co z pewnością wiązałoby się z poniesieniem zdecydowanie wyższych kosztów, niż kwota wydana na certyfikowane maski ochronne. Stosowanie prewencji staje się coraz bardziej popularne wśród polskich przedsiębiorców, co z pewnością jest jednym z najbardziej pozytywnych efektów pandemii koronawirusa, którzy doceniają to, że czasami lepiej jest zapobiegać, niż później wydać mnóstwo pieniędzy na minimalizowanie szkód.

Kupowanie maseczek dla pracowników jest jednym z obowiązków pracodawców, jednak nie każda firma decyduje się na zakup certyfikowanych maseczek z filtrami ffp2. Taka inwestycja jest jednak bardzo opłacalna,, ponieważ wydawanie pieniędzy na zwykłe maseczki tak naprawdę mija się z celem, ponieważ nie chronią one przed wzrostem liczby zakażeń. Maseczki z filtrem są nieco droższe, ale mają realny wpływ na ograniczenie liczby zakażeń w firmie, co może okazać się olbrzymią oszczędnością.