Skuteczne taśmy do bindowania

 

Taśma do bindowania cechuje się wysoką wytrzymałością i rozciągliwością, a jej parametry techniczne umożliwiają efektywne spinanie ciężkich, a nawet wielkogabarytowych ładunków. Znajdują zastosowanie w wiązarkach różnego rodzaju, usprawnia proces pakowania i pozytywnie wpływa na związane z nim kwestie ekonomiczne. Minimalizują ryzyko uszkodzenia ładunku podczas transportu. 

Zastosowanie taśmy do bindowania

taśmy do bindowaniaTaśmy spinające są przeznaczone do ręcznego, jak i maszynowego spinania oraz opasywania różnego rodzaju przedmiotów. Niejednokrotnie takie rozwiązanie jest o wiele bardziej skuteczniejsze niż stalowe odpowiedniki. Taśmy do bindowania są o wiele lżejsze oraz łatwiejsze w użytkowaniu, a także bardziej odporne na czynniki atmosferyczne. Proces opasywania ładunków za pomocą taśm jest nazywany banowaniem. Wymaga on użycia specjalistycznych zapinek, napinaczy lub paskownicy. Dzięki nim jest możliwe: bezpieczne spinanie i rozpinanie ładunku; ułatwiony proces opasywania ładunku bez konieczności wykorzystania kosztownych urządzeń; zachowanie struktury ładunku bez jego uszkodzenia lub przebarwienia; zachowanie stałego naprężenia taśmy na ładunku. Istnieją trzy rodzaje taśm. Taśmy polipropylenowe (PP): cechą charakterystyczną tej taśmy jest niski koszt jednostki spięcia, wysoka wydajność oraz łatwość w użytkowaniu. Taśm PP najczęściej używa się do zabezpieczania ładunków na palecie, a także do spinania przesyłek o mniejszych gabarytach. Taśma polipropylenowa doskonale zabezpiecza ładunek podczas transportu ze względu na swoją wytrzymałość. Taśma poliestrowa (PET) to produkt o dużej wytrzymałości i elastyczności. Są doskonałą alternatywą dla taśm stalowych. Najczęściej spina się nią ciężkie gabarytowo ładunki (np. elementy betonowe, bele papieru, paletyzowanie płyt wiórowych). Taśmy poliestrowe (WG, GW) służą do spinania i mocowania ładunków na czas transportu/składowania. Charakteryzują się wytrzymałością i wszechstronnym zastosowaniem. Poliester to materiał, który charakteryzuje się bardzo wszechstronnym zastosowaniem oraz odpornością na wszelkie czynniki atmosferyczne, a także nie traci swoich właściwości pod wpływem promieni UV.

Taśmy spinające są obecnie nieodzownym elementem wyposażenia każdej firmy zajmującej się transportem lub magazynowaniem. Niezależnie od materiału z jakiego zostały wykonane, to z pewnością zrewolucjonizowały metody zabezpieczania ładunków w przypadku spedycji lokalnej, jak i interkontynentalnej. Dzięki szerokiej gamie rozmiarów, taśmy PET, mogą być stosowane w większości systemów stosowanych do spinania automatycznego, półautomatycznego i ręcznego.