Sprawdzone sauny parowe

Na chwilę obecną mnóstwo osób zaczyna interesować się dbaniem o swoje zdrowie. Panuje moda na najróżniejsze zabiegi regeneracyjne czy też na uprawianie sportu. Jeśli chodzi o pierwszą kwestię to bardzo dużo osób zaczyna uczęszczać do saun. Jednak nie da się ukryć, że takie uczęszczanie wiązać się będzie z pewnymi wydatkami. Miesięczny karnet to wydatek rzędu kilkudziesięciu złotych a niekiedy nawet wynosi on więcej. Jednak od jakiegoś czasu mamy możliwość zbudowania sauny w pobliżu swojego domu i koszty wcale nie będą bardzo duże. 

Sauny parowe w pobliżu domu

sauna parowa w małopolskimSauny są znane ludzkości już od wieków. Początkowo zaczęto je używa już w starożytnym Rzymie i już wtedy obiekty te cieszyły się dużą popularnością. Obecnie sauny możemy podzielić w zasadzie na trzy kategorie. Pierwszą z nich są sauny suche i do nich zaliczają się bardzo popularne sauny fińskie. Jak można łatwo wywnioskować w takich saunach nie mamy do czynienia z dużą wilgotnością powietrza. Z kolei temperatura powietrza będzie bardzo duża. Niekiedy dochodzi ona nawet do 70 stopni Celsjusza. Wchodząc do takiej sauny od razu zaczynamy się intensywnie pocić co skutkuje oczyszczaniem naszego organizmu ze szkodliwych toksyn. Drugim rodzajem saun są sauny na podczerwień. W tym wypadku sytuacja jest podobna jak w saunach fińskich. Również nie mamy tutaj do czynienia z parą wodną. Natomiast warto zaznaczyć, że w tej saunie zupełnie inaczej wygląda kwestia związana ze źródłem ciepła. Tutaj zamiast pieca znajdziemy promienniki podczerwieni, które doskonale piec zastępują. Ostatnim rodzajem saun są sauny parowe. Jak wynika z samej nazwy jest to sauna, w której mamy do czynienia z ogromną ilością pary wodnej. Jeśli chodzi o kwestię jaką jest sauna parowa w Małopolskim możemy bardzo łatwo znaleźć sprawdzone firmy, które na co dzień zajmują się montażem takich saun w naszych domach. Jednak warto zwrócić uwagę na to, że sauny parowe mogą powodować wilgoć w naszych domach więc lepszym pomysłem byłoby zainwestowanie w takie sauny w postaci budynków wolnostojących z drewna. 

Obecnie sauny parowe często budowane są z drewna drzew iglastych. Dominuje tutaj głównie modrzew, świerk oraz sosna. Warto wspomnieć, że na skutek dużej temperatury dochodzi również do uwalniania olejków eterycznych zawartych w drewnie. Dzięki nim oczyszczają się nasze drogi oddechowe. Generalnie sauny parowe świetnie wpływają na kondycję naszych płuc. Sprawiają, że nasz układ oddechowy jest odpowiednio nawilżony a płuca się regenerują. Dodatkowo sauny te poprawiają nasza odporność.