Szafki pracownicze na ubrania

Niezależnie od miejsca, w jakim pracujemy, musi być ono odpowiednio przystosowane i przyjazne dla pracownika. Szereg aspektów na jakie należy zwrócić uwagę, jest spory i wszystko powinno mieć swoje przeznaczenie. Jednym z obowiązkowych, jest posiadanie szafek pracowniczych, gdzie można w bezpieczny sposób przechowywać rzeczy osobiste. Obecnie jest to wymóg i praktycznie każde miejsce pracy, powinno takowe szafy posiadać.

Szafki dla pracowników

szafka ubraniowa dla pracownikówJest to idealny przykład, podstawowego wyposażenia dowolnego pomieszczenia pracowniczego, szatni, szkół, jak i pomieszczenia socjalnego. jest to mebel wielofunkcyjny i wielozadaniowy, a znaleźć je możemy także na obiektach sportowych i rekreacyjnych. A w miejscach pracy, jest to już praktycznie wymóg konieczny, aby takowe posiadać. Szafka ubraniowa dla pracowników, powinna być solidnie wykonana i odpowiednio zabezpieczona przed czynnikami zewnętrznymi i uszkodzeniami mechanicznymi. Na pewno zaletą powinna być prostota użytkowania, a także wygląd pasujący do wszelkiego rodzaju pomieszczeń. Warto więc szukać ofert, z możliwością własnego dopasowania wyglądu pod kątem własnych upodobań i preferencji. Szafka powinna mieć gładką powierzchnię, dla łatwiejszego utrzymywania czystości. Zakład powinien się zaopatrzyć, w odpowiednią ilość takich szafek, najlepiej jeśli będzie ich więcej, niż pracowników. Rozmieszczone powinny być, w łatwo dostępnych miejscach, najlepiej dla nich przeznaczonych. Powinny spełniać wszelkie normy wyposażeniowe i przepisy BHP. Warto jest zaopatrzyć się w szafki, z wmontowanymi ławeczkami, co będzie niezwykłym ułatwieniem podczas użytkowania. Podstawowym wyposażeniem takiej szafki, będzie natomiast drążek z wieszakami lub haczyki przymocowane do jej ścianki. Powinny zawierać wystarczającą ilość półek, a także przegrody z miejscem na obuwie pracowników. Obowiązkowo muszą posiadać kratkę wentylacyjną, co pozwoli na odpowiednią cyrkulację powietrza. Drzwiczki powinny być wykonane z laminowanej, a każda z nich, musi wyposażona być w zamek kluczowy, zamek kluczowy na kłódkę, zamek szyfrowy lub depozytowy. Każdemu pracownikowi, powinna być przypisana jedna szafka i pasujący do niej kluczyk, aby w przyszłości uniknąć wszelkich nieprzyjemności i problemów.

Tak przystosowane miejsce pracy, będzie przyjazne dla pracowników, a ich rzeczy prywatne odpowiednio zabezpieczone, przed nieupoważnionymi osobami trzecimi lub innymi czynnikami zewnętrznymi. Należy pamiętać, że posiadanie takich szafek, jest wymogiem BHP i każdy zakład pracy, powinien być w takowe wyposażone.