Szybka renowacja auta

Usuwanie zabrudzeń z karoserii oraz tapicerki wpływa nie tylko na estetyczny wygląd auta, ale także pozwala utrzymać samochód w dobrym stanie. Takie zadanie warto powierzyć specjalistom – profesjonalną usługą, z której można w tym zakresie skorzystać, jest auto detailing.

Jakie czynności obejmuje renowacja auta?

auto detailingCar detailing jest czynnością opierającą się na starannym i wieloetapowym czyszczeniu całego samochodu. Od wnętrza po karoserię. W ramach tej usługi wykonuje się także kompleksową renowację samochodu. W trakcie pracy usuwa się zatem drobne defekty, takie jak przebarwienie lakieru czy delikatne zarysowania. Tym kosmetycznym zabiegom mogą być poddawane zarówno nowe, jak i starsze pojazdy. Mowa nie tylko o samochodach osobowych, ale także motocyklach oraz dostawczakach. Konserwacja i odnawianie samochodu od zewnątrz polegają na myciu karoserii, polerowaniu jej oraz zabezpieczeniu lakieru. W wielu sytuacjach z karoserii usuwa się trudne zabrudzenia, takie jak smoła, asfalt czy owady. Te specjalistyczne usługi nazywają się dekontaminacją i deironizacją lakieru. W ramach usługi usuwa się także drobne zadrapania, rysy lub wgniecenia. Dzięki zastosowaniu specjalistycznych kosmetyków samochodowych możliwe jest przywrócenie utraconej głębi koloru karoserii. Na koniec na karoserię nakładana jest warstwa ochronna, która zabezpiecza lakier przed przyklejaniem się do niego drobinek kurzu, pyłków i innego rodzaju zabrudzeń. Odpowiednio dobrane preparaty zagwarantują wizualne efekty w postaci lśniącej oraz właściwie zabezpieczonej karoserii. Auto detailing od wewnątrz polega na czyszczeniu tapicerki samochodowej (zarówno skórzanej, jak i materiałowej), plastikowych elementów, szyb, lusterek i innych elementów wyposażenia wnętrza pojazdu. Ten etap auto detailingu obejmuje precyzyjne odkurzanie środka w nawet najtrudniej dostępnych miejscach. Są to: kratki wlotu powietrza, wewnętrzne progi czy szczeliny w kanapie. W zależności od konserwowanej powierzchni można zastosować kosmetyki nadające efekt: matowy, satynowy lub na wysoki połysk. Każdy czas jest dobry na to, by zainwestować w profesjonalne czyszczenie auta – zarówno wtedy, gdy samochód ma kilka miesięcy lub wtedy, gdy jest już używany od lat. Pierwszym krokiem we właściwej pielęgnacji samochodu jest mycie oraz czyszczenie karoserii. W auto detailingu to również ważna procedura, dzięki której można usunąć luźne zabrudzenia z powłoki lakierniczej. Podczas mycia czyści się kurz oraz delikatne zabrudzenia drogowe. Dokładne czyszczenie to kolejny etap, w którego trakcie usuwa się przyspojone zabrudzenia i jego wady, czyli różnego rodzaju plamy czy przebarwienia. Jeśli po myciu samochodu w myjni lakier jest szorstki w dotyku, to znak, że karoseria wymaga precyzyjnego czyszczenia. 

Każdy, komu zależy na estetycznym wyglądzie zewnętrznym i wewnętrznym auta, powinien zdecydować się na odnawianie samochodu. To rozwiązanie skierowane dla osób, którym zależy na podniesieniu wartości pojazdu, na przykład przy chęci jego sprzedaży lub przygotowania do odpowiedniej prezentacji na różnego rodzaju pokazach, targach itd. Skorzystanie z profesjonalnych usług renowacji samochodu przyczynia się także do zwiększenia i przedłużenia żywotności niektórych komponentów.