Szybkość przede wszystkim

Firmy kurierskie oferują róznego rodzaju serwis. Jedne firmy przedkładają cenę nad szybkość transportu, inne cenią jakość, a jeszcze inne chwalą się, że przesyłka do Dubaju z Polski trafi do Zjednoczonych Emiratów Arabskich na następny dzień roboczy. Szybkość, w świecie kurierskim jest cechą jak najbardziej pożądaną, a czasami nawet kluczową w realizacji pewnych zleceń. Istnieją przesyłki o określonym czasie przydatności. Tak jest np. w przypadku próbek biologicznych wysyłanych w suchym lodzie.

Przesyłki kurierskie z ograniczonym terminem ważności

szybki kurier z anglii do polskiWiele polskich placówek medycznych, ośrodków klinicznych, firm klinicznych i ośrodków uniwersyteckich korzysta z usług firm kurierskich wysyłając do badań materiały biologiczne, krew, wycinki ludzkiego ciała, które są pakowane w suchym lodzie. Suchy lód jest chłodziwem, które zapewnia odpowiednią temperaturę, w zależności od jego ilości nawet do 48 godzin od zapakowania. Materiał biologiczny to, według klasyfikacji materiałów niebezpiecznych wprowadzonych przez IATA/ICAO materiał niebezpieczny o numerze UN3373, zaś suchy lód to materiał niebezpieczny o numerze identyfikacyjnym UN1845. Wielka Brytania to jeden z największych ośrodków akademickich i jeden z największych ośrodków badań klinicznych na całym świecie. Codziennie przez port lotniczy London Heathrow przechodzą tysiące przesyłek z materiałem biologicznym w suchym lodzie. Oczywiście, zdarza się, że przesyłki te pokonują również odwrotną trasę, na badania do Polski. Wówczas szybki kurier z Anglii do Polski powinien pokonać tę trasę w nie dłużej niż w 48 godzin, zanim suchy lód wyparuje. Serwisy kurierskie największych firm kurierskich w Polsce zazwyczaj deklarują, że przesyłki do Londynu, Edynburgu, Dublinu, największych ośrodków badawczych w Wielkiej Brytanii dotrą następnego dnia roboczego. W tym wypadku warto również zabezpieczyć się i wykupić usługę dodatkową związaną z koniecznością dostarczenia przesyłki najpóźniej do godziny 12 następnego dnia roboczego, tak aby uniknąć problemów związanych z zamknięciem placówki medycznej, które to mogłyby opóźnić dostarczenie materiału biologicznego w suchym lodzie do adresata.

Kurierzy z Anglii do Polski są w stanie dostarczyć nam przesyłkę nadaną w Anglii o 13:00 do Polski na godzinę 9:00. Jest to nieprawdopodobny skok w możliwościach logistycznych, wynikających głównie z zastosowania transportu lotniczego w logistyce kurierskiej. Jedna z największych firm kurierskich w Polsce swoje przesyłki wysyła transportem lądowym do Lipska, skąd lecą w dziesiątki kierunków na całym świecie.