Tani nocleg dla każdego

Już od dawna szukałam jakiegoś sposobu na dorobienie do mojej skromnej pensji. Nie bardzo wiedziałam, czym mogę się zająć, nie umiem zbyt wielu rzeczy poza wykonywaną praca zawodową. A dodatkowe pieniądze bardzo by się przydały chyba każdemu, mnie w szczególności. Mieszkam w dużym domu, który odziedziczyłam, w dużym, dość turystycznym mieście i mieszkanie tutaj jest dość kosztowne. Wszystko nieustannie drożeje, niestety moja pensja nie rośnie w takim tempie, jak rosną ceny. A utrzymanie mojego domu jest bardzo kosztowne.

Wygodne pokoje w korzystnej cenie

pokoje do wynajęciaAż pewnego razu wpadłam na naprawdę świetny pomysł. Mieszkam w moim domu sama i często czuję się w nim dość samotna. Zastanawiam się, czy nie lepiej byłoby go sprzedać, ale z drugiej strony ten dom jest w naszej rodzinie od zawsze i szkoda byłoby bardzo go stracić. Dom jest w dobrym stanie, bardzo o niego dbam. I pomyślałam sobie, że przecież mogłabym wynająć kilka pokoi, czy to studentom, czy po prostu turystom, którzy przyjeżdżają do naszego miasta. Mam kilka pokoi z osobną łazienką, myślę, że one doskonale nadawałyby się do tego celu. Jak pomyślałam – tak zrobiłam – dałam ogłoszenie o treści „”pokoje do wynajęcia„, podałam swoje dane kontaktowe i niemal od razu zaczęli się odzywać ludzie zainteresowani noclegiem w moim domu. Pewnie dlatego, że zaproponowałam naprawdę bardzo przystępne ceny. Dodatkowym atutem jest na pewno to, że mój dom usytuowany jest w bardzo dobrej lokalizacji, w samym centrum miasta i wszędzie jest ode mnie blisko. Trochę obawiałam się pierwszych gości, była to para turystów z Czech, ale wszystko przebiegło jeszcze lepiej niż się spodziewałam. Było naprawdę bardzo miło i przekonałam się, ze wynajmowanie pokoi w moim domu da mi nie tylko dodatkowe pieniądze, ale również dużo przyjemności związanej z poznawaniem nowych, ciekawych ludzi. Tak się składa, że pokoje wynajmują u mnie zazwyczaj turyści i bardzo mi go odpowiada. Dzięki zarobionym pieniądzom udało mi się zrobić remont i teraz więcej póki przeznaczam na wynajem.

Dla osób wybierających się na wycieczkę do innego miasta i dysponujących raczej niewysokim budżetem doskonałym rozwiązaniem może być nocowanie w tanich pokojach do wynajęcia u prywatnej osoby. Zdarza się czasem, że dzięki takiej formie noclegu możemy nawiązać ciekawą znajomość, a nawet zyskać przewodnika. Poza tym możemy dowiedzieć się więcej o tym, jak ludzie w danym mieście żyją, a także zyskać wartościowe wskazówki odnośnie zwiedzania miasta. Możemy także zostać miło ugoszczeni.