Technorattan w architekturze ogrodu

Meble ogrodowe powinny się pięknie komponować względem ogrodowego wystroju. Pośród zieleni najlepiej komponują się meble drewniane, wiklinowe i rattanowe, jednak ich ceny potrafią być naprawdę wysokie. Jako alternatywę dla tych materiałów wymyślono technorattan, który jest wykonaną z tworzyw sztucznych imitacją rattanu. Prezentuje się on naprawdę nieźle o czym świadczy jego duża popularność w ogrodach.

Popularność mebli ogrodowych z technorattanu

meble ogrodowe z technorattanuNiemal każdy z nas widział już zapewne u naszej rodziny i znajomych chociaż jakiś typ mebli z technorattanu. Ich cena i ładny wygląd sprawia, że cieszą się one dużą popularnością. Wszystkie meble ogrodowe z technorattanu idealnie komponują się do ogrodowego klimatu, a ich struktura i kolorystyka pasuje do ogrodowej zieleni. Meble technorattanowe barwione są na kolory drewna różnych gatunków, co daje duże możliwości konfiguracyjne względem naszego wystroju. Jest to także materiał, który na tyle łatwo daje się obrobić, że producenci wymyślają z niego najróżniejsze konstrukcje. Najczęściej występującym meblem tego typu jest zestaw wypoczynkowy składający się ze stolika, kanapy i dwóch foteli. Oprócz tego istnieją także inne typy mebli ogrodowych, takich jak ławki, fotele wiszące, regały ogrodowe, a także inne przedmioty jak wazony czy ozdoby ogrodowe. Meble z technorattanu są odporne na warunki atmosferyczne. Nie jest im straszny deszcz, ani promieniowanie ultrafioletowe, zatem idealnie nadają się do tego, aby je trzymać w ogrodzie i to bez konieczności chowania ich do składziku. Nieco gorzej znoszą niskie temperatury, dlatego zwykle chowa się je na zimę. Największą zaletą tego typu mebli jest ich cena, która jest wielokrotnie niższa niż w przypadku mebli wykonanych z naturalnego pierwowzoru. Duże komplety wypoczynkowe można już nabyć za niecałe dwa tysiące złotych i to takie, na których zmieści się około dwunastu osób. Szczególnie pięknie meble technorattanowe komponują się w towarzystwie drewna, na przykład na drewnianych tarasach.

Gdzie można kupić takie meble? Praktycznie wszędzie. Ich dostępność jest bardzo wysoka. Można je zakupić zarówno w markecie budowlanym, jak i specjalnych salonach meblowych. Duża ilość ofert występuje także w internecie, gdzie często możemy je kupić o wiele taniej niż w stacjonarnych placówkach. Meble są dość lekkie, dlatego łatwo je przewieźć nawet w zwykłym samochodzie, oczywiście o ile zmieszczą się do niego gabarytowo. Ich lekkość sprzyja także ich ręcznemu przestawianiu i przenoszeniu.