Termomodernizacja budynków przy pomocy pianki PUR

Firmy, które na co dzień zajmują się termoizolacją budynków pianką poliuretanową, z pewnością doradzą nam, kiedy sprawdzi się lepiej pianka otwartokomórkowa, a kiedy zamkniętokomórkowa. Poliuretan otwartokomórkowy to bardzo dobre rozwiązanie w przypadku dachów skośnych. Można go też stosować na stropodachach wentylowanych. Stropy belkowe oraz podłogi na legarach również lepiej jest ocieplać pianką PUR otwartokomórkową.

Klasa palności pianek PUR do ocieplania budynków

profesjonalne izolacje poddasza pianą pur - śląskŚciany zewnętrzne ocieplane metodą lekką (suchą) także powinny być termoizolowane pianką poliuretanową otwartokomórkową. Pianka ta sprawdzi się również w przypadku ścian szkieletowych. We wszystkich innych lepszym rozwiązaniem będzie zastosowanie pianki poliuretanowej zamkniętokomórkowej. Jest to pianka PUR odpowiednia na dachy płaskie, podłogi na gruncie, stropy nad pomieszczeniami, które nie są ogrzewane. W stropodachach wentylowanych również można zastosować pianki zamkniętokomórkowe z takim samym rezultatem jak pianki otwartokomórkowe. O tym wszystkim z pewnością poinformuje nas wykonawca, z którego usług skorzystamy. Nie da się ukryć, że pianka PUR jest najczęściej wykorzystywana do ocieplania poddaszy. To przestrzeń, przez którą ucieka z domu najwięcej ciepłego powietrza. Dlaczego? Bo ciepłe powietrze zawsze gromadzi się u góry budynku, a więc właśnie na poddaszu. Warto również wspomnieć o palności pianki poliuretanowej. W materiałach budowlanych wyróżnia się konkretne klasy palności. W przypadku poliuretanu jest to klasa E. Oznacza to, że pianka poliuretanowa jest materiałem palnym, ale też samogasnącym. Takie profesjonalne izolacje poddasza pianą pur – śląsk są więc metodą bezpieczną. Taką samą klasę jak pianka poliuretanowa posiada również styropian. Wełna mineralna to materiał, który może pochwalić się klasą A1 albo A2. Klasa ta oznacza materiał niepalny. Nie ma się jednak czego obawiać. Pianka poliuretanowa zawsze jest bowiem dodatkowo osłonięta. Dzielą ją od pomieszczenia na poddaszu płyty kartonowo-gipsowe. Według najnowszych badań pianka poliuretanowa jest materiałem, który ma bardzo ograniczony udział w pożarach ze względu na to, że jest to materiał samogasnący.

Pianka praktycznie nie wydziela dymu w trakcie pożaru i nie powoduje spadania tzw. płonących kropel. Przyczepność pianki poliuretanowej oraz jej niski ciężar sprawia, że można ją stosować nawet na starych izolacjach. Jeżeli wykonujemy termomodernizację budynku, to na pewno idealnym rozwiązaniem będzie w takiej sytuacji właśnie pianka PUR. Pianka jest wytrzymała i bezpieczna.