Uniwersalne zastosowania dźwigów budowlanych

 

Ostatnio wyprowadziłem się z dużego miasta na wieś, gdzie wznosiłem swój własny budynek mieszkalny. Był to śliczny, dwupoziomowy dom. Zamieszkałem tam razem z moją żoną Eugenią i dziećmi Bartuńkiem i Grzesiuńkiem. Oczywiście do wykończenia konieczne było parę elementów, które były wymagane aby takie miejsce nadawało się do zamieszkania przez naszą rodzinę. Musiałem przede wszystkim zamontować szambo.

Montaż szamba mini dźwigiem budowlanym

mini dzwig budowlanyMiałem swoją własną firmę budowlaną, a więc posiadałem sprzęt niezbędny do zainstalowania takiego zbiornika w ziemi. Najpierw z wykorzystaniem koparki wykopałem odpowiednią dziurę w pod szambo właściwej wielkości. Wybrałem duże szambo, tak aby jego opróżnianie nie było zbyt konieczne. Sporych rozmiarów szambo betonowe zostało dostarczone prosto do mojego ogródka, Bartuniek i Grzesiuniek patrzyli z podziwem co kupił ich tata. Zastanawiali się jak w jaki sposób je umieszczę we wcześniej przygotowanym dole, ku ich zdziwieniu po chwili wyjechałem zza domu mini dźwigiem budowlanym, który im się niesamowicie spodobał. Dźwig chwilę wcześniej przyprowadziłem z mojego garażu firmowego, dlatego też nie mieli jeszcze okazji go zobaczyć. Wiedziałem, że moi chłopcy lubią takie maszyny jak dźwigi. Na szczęście posiadałem wszelkie uprawnienia konieczne do obsługi tej niesamowitej maszyny, którą sam niezmiernie doceniałem. W momencie gdy zacząłem unosić szambo betonowe, wszelkie wizje z zabaw moich dzieci stały się prawdą. Przez cały proces unoszenia i przenoszenia zbiornika na nieczystości patrzeli oni na moją pracę z dumą i podziwem. Dźwig ten miał długość ramienia sięgająca aż piętnastu metrów i nośność ponad dwóch ton, dlatego też taki betonowy zbiornik na szambo nie był dla niego żadnym wyzwaniem. Jego właściwe umieszczenie zajęło mi zaledwie kwadrans, gdzie przez cały czas byłem bacznie obserwowany przez moje wierne dzieci, które dzielą ze mną pasję do budownictwa. Po skończonej pracy dzieci do mnie podbiegły i powiedziały, że chciałyby kiedyś być takie jak ja, po czym zaczęły natychmiast wypytywać co to za maszyna. Ja z dumą odparłem że jest to mini dzwig budowlany, który jest jedną z nowinek technologicznych na naszym rynku. Byli oni nim bardzo zainteresowani, widocznie podobała im się ta maszyna.

Używam jej w mojej firmie już od kilku lat, jest to świetny i niezawodny sprzęt, który umożliwia swobodne wykonywanie prac na średniej i niskiej wysokości. Przede wszystkim jest to maszyna precyzyjna, a jej sterowanie jest bardzo intuicyjne. Dlatego też nie miałem żadnych problemów z jej obsługą, a sam montaż zbiornika wykonałem w krótkim czasie i przy tym w bardzo kontrolowanych, bezpiecznych warunkach.