Usuwanie nadmiernego owłosienia

Piękny wygląd jest marzeniem wielu osób. Dzisiejsze świat proponuje wiele możliwości, aby zachować go na dłużej. Wśród wielu możliwości można znaleźć szereg zabiegów pielęgnacyjnych, które wykorzystują zaawansowane technologie i specjalistyczne urządzenia medyczne. Jednym z nich jest usuwanie owłosienia w sposób trwały. Depilacja owłosienia jest w dzisiejszym świecie wymogiem i gwarancją dbania o siebie dla wielu kobiet. Niewiele kobiet potrafi sobie wyobrazić wyjście na plażę bez usunięcia zbędnego owłosienia. 

Cykle życia włosa

wypożyczalnia laserów do zabiegówWłos zaliczany jest do martwych wytworów naskórka. Oznacza to, że można go swobodnie obcinać, związywać i układać bez uczucia bólu dla jego właściciela. Z tego też względu możliwe są zabiegi depilacji. W rzeczywistości jednak włos połączony jest z żywą jego częścią jaką jest cebulka włosa. To ona odpowiada za jego odpowiednie odżywienie i dotlenienie. Dodatkowo każdy włos w swoim życiu przechodzi wielokrotnie cykl wzrostu. W wyniku jego przebiegu na przemiennie rośnie po czym wypada i cykl zaczyna się od nowa. Te cykle właśnie wykorzystuje zabieg depilacji laserowej. Bazuje ona w dużej mierze na najważniejszej fazie życia włosa jaką niewątpliwie jest anagen. To podczas tego etapu martwa część włosa jest najmocniej związana z jego żywą częścią- cebulką. Podczas zabiegu depilacji laserowej wykorzystuje się mechanizm przesyłania i obecności melaniny w strukturze włosa. Stanowi ona specjalny rodzaj nośnika, który podczas działania lasera odpowiada za niszczenie włosa i cebulki. Dzięki zniszczeniu cebulki nie ma już możliwości odrodzenia się włosa. Skorzystać z zabiegów laserowych można zarówno w domowym zaciszu jak również podczas wizyty w profesjonalnym gabinecie kosmetycznym, który może korzystać z wypożyczalni laserów. Wypożyczalnia laserów do zabiegów to świetna alternatywa dla wszystkich profesjonalnych gabinetów, które chcą przetestować zaawansowane urządzenia medyczne.  Dodatkowo każda wypożyczalnia regularnie serwisuje swoje sprzęty, co sprawia, że są one zupełnie bezpieczne dla ich klientów.

Trwała depilacja owłosienia to już nie tylko kaprys charakterystycznych dla pustych osób. Dzisiaj to zabieg niemal obowiązkowy dla każdej kobiety. Pozwala zaoszczędzić czas, czyli najważniejszą rzecz jaką dzisiejszy człowiek może podarować innej osobie. Dodatkowo laserowa depilacja daje pewność przeprowadzenia depilacji bardzo dokładnie i precyzyjnie bez bezpośredniego kontaktu ze skórą, co sprawia, że nie ma możliwości powstania zadrapań, które często pojawiają się podczas golenia.