W jakim lokalu musi wisieć modna firanka?

Każdy człowiek dąży do stworzenia ideału we własnym domu. Różnie te ideały wyglądają, ponieważ są one bardzo mocno zindywidualizowane. Jednemu dobrze będzie w wystroju minimalistycznym, chłodnym, wręcz biurowym, a inni robią wszystko, by w ich domu było jak najbardziej przytulnie. Związane jest to tylko z kwestią gustu i potrzebami, jakie każdy ma. W pokoju małych dzieci rzadko pojawiają się żaluzje, a w salonach kawalerów rzadko widać firany z zasłonami.

Każdy hotel zamawia firany na wymiar

modne firanki na wymiarFiranki tworzą przytulny i elegancki wystrój, dlatego zazwyczaj znajdziemy je tam, gdzie aranżacją zajmowała się kobieta. Często właśnie wiszące firany kojarzą się w domu z „kobiecą ręką”. Szczególną wagę do firan muszą przywiązywać hotele. Tam firany nie tylko muszą pasować do wnętrz, ale też być modne i idealnie dopasowane. Hotele mieszczące się w kamienicach, mają bardzo wysokie pomieszczenia. Nie kupimy do nich firan standardowo. Musimy zamówić je na wymiar. Szczególnie do pomieszczeń wysokich lub dużych okien trzeba je zamawiać. Zresztą, tak samo jak zasłony. Zasłony muszą współgrać z firanami i wcale nie tylko wymiarem. Moda w takich lokalach ma bardzo dużo do rzeczy, szczególnie jeśli hotel jest nowoczesny i ma spełniać pewne standardy. Czy da się określić, ile kosztują modne firanki na wymiar? Absolutnie nie. Wszystko zależy od ich rodzaju. Firany mogą być z różnych materiałów i mogą mieć różne sposoby zawieszania. Marszczenie i bez, na całe okno lub zasłaniające tylko część, typowo dekoracyjne, z wzorami i gładkie – do wyboru do koloru. Możemy jedynie sprawdzić ceny, jakie producenci oferują za metr materiału, na przykład organzy, tiulu czy żakardu. Jednak nie będzie to raczej miało przełożenia na cały koszt firany. Tym bardziej, że firany zawsze musimy na długość zamówić podwójną ilość niż ta, którą ma okno. W ten sposób wyliczymy cenę materiału, ale nie jego obróbkę. Obszycie firany również kosztuje. Wymiar okna jest jednak podstawą do wyliczeń i tak musimy go znać. Znajdźmy w katalogu lub w sieci modne firany.

Wybierzmy tę, która nam się podoba i napiszmy do firmy, która zajmuje się szyciem firan z prośbą o wycenę. To będzie pierwszy konkret, który będziemy mieć w ręce. Do tego zacznijmy szukać zasłon. I one będą wymagały obróbki. Gdy będziemy pewni wyboru i wymiarów, złóżmy zamówienie. Realizacja powinna nastąpić w przeciągu kilku dni. W wyjątkowych sytuacjach nawet do miesiąca. Ale efekt zawsze jest powalający. Warto na firanki poczekać nawet więcej czasu.