Wnętrze w stylu Art Deco

Kojarzący się z elegancją, luksusem i dopracowanymi w każdym calu wnętrzami styl Art Deco coraz częściej pojawia się w propozycjach projektantów wnętrz oraz w czasopismach wnętrzarskich. Choć styl ten przypomina sentymentalną podróż w przeszłość, to jednak nie brak mu perspektywicznego patrzenia w przyszłość i szukania nowych, funkcjonalnych rozwiązań. Styl Art Deco narodził się w czasach przedwojennych, ale w późniejszych latach zmieniał się nieco i ewoluował.

Stoły i stoliki w stylu Art Deco

niewielki stolik art decoUrządzając dom lub mieszkanie w stylu Art Deco należy zadbać o to, by każdy detal aranżacji był dopracowany i pasował do reszty wnętrza. Detale są niezwykle ważne, dlatego warto zadbać o spójny wygląd na przykład klamek, lamp, czy też dekoracji. Urządzanie należy zacząć od podstaw, chcąc mieszkać we wnętrzach w stylu Art Deco należy zadbać o wybór pasujących do tego stylu ścian i podłóg. Współczesny styl Art Deco to połączenie jasnych barw z ciemniejszymi meblami i dodatkami. Do stylu pasować będą białe lub beżowe ściany, przy czym możemy postawić zarówno na pomalowanie ich farbą, jak i oklejenie tapetą. Do tego ciemne, eleganckie, stylowe meble niczym z minionej epoki dopełnią całości. Jeśli nie chcemy zmieniać całego wystroju domu lub mieszkania możemy postawić na kilka dodatków w stylu Art Deco, które będą pięknym, dodającym elegancji wnętrzu dodatkiem. Chcąc dodać elegancji wnętrzu i połączyć współczesne meble z takimi w starszym stylu warto zdecydować się na niewielki stolik Art Deco, który doda stylu i wrażenia ekskluzywności wnętrzu, w którym się go postawi. Meble w stylu Art Deco prócz swojego niebanalnego wyglądu są także przede wszystkim funkcjonalne, dlatego też taki stolik nie będzie pełnił funkcji jedynie dekoracyjnej, lecz przyda się na co dzień, na przykład jako stolik kawowy w salonie. Stoły i stoliki w stylu Art Deco mogą być wykonane z drewna, często lakierowanego, lub nieco unowocześnionej wersji z metalu i szkła. Stoliki w tym stylu maja najczęściej blaty okrągłe, owalne, lub wielokątne i stoją często na jednej, a czasami na czterech nogach. Są to meble solidnie wykonane i trwałe.

Art Deco to swego rodzaju przeciwieństwo modnego od kilku lat stylu skandynawskiego, oraz minimalizmu-w tym stylu na minimalizm nie ma miejsca, królują tu raczej błysk i przepych. Już jeden mebel w takim stylu doda wnętrzu charakteru, oraz elegancji. Meble te mimo iż niezwykle stylowe mają być przede wszystkim funkcjonalne, co sprawia, że stół lub stolik w tym stylu będzie nie tylko pięknym, lecz przede wszystkim przydatnym meblem.