Wpływ badań na nasze zdrowie

Na wstępie pewnie nie każdy wie co to jest badanie jelitowe, zwłaszcza mikroflory. Każdy z nas posiada swoją indywidualną florę jelitowa, inaczej mówiąc bakterie, którymi są małe mikroorganizmy. To wszystko nie jest tak, że ciągle ta flora jest taka sama. Rozwija się ona  i zmienia wraz z naszym wzrostem. Jako małe dzieci mamy ją bardzo wrażliwą, ale z czasem zaczyna nabierać coraz silniejszą postać, która wspiera nasz organizm. Łatwo nie jest powiedzieć jaka liczba jest odpowiednia żeby organizm funkcjonował ciągle dobrze.

Badania i ich cel

badanie mikroflory jelitowejNie można powiedzieć, że nasza flora jest nieodpowiednia. Bez zlecenia badań trudno to określić. Tylko nasze złe samopoczucie może nam podpowiedzieć, że coś jest nie tak. Dlatego kiedy przychodzimy do lekarza, zwłaszcza w przypadku bólu brzucha czy problemów pokarmowych zlecają nam badanie mikroflory jelitowej, które jest odpowiedzialna za wiele naszych organów. Staje się to kiedy nasze mikroorganizmy przestają być w równoważni. Jeśli zaczyna coś zaburzać ich prace nasza flora zaczyna dawać nam sygnały i zaczynamy się źle czuć. Żeby przekonać się o tym czy nasza flora jelitowa jest poprawna musimy wykonać badanie kału, które sprawdza pożyteczne organizmy we florze. Tak jak w naturze występują czynniki zaburzające rozwijanie się niektórych organizmów to samo dzieje się w naszym organizmie, kiedy flora działa nie w ten sposób jak trzeba. Wówczas gubi swoją równowagę. W badaniu nie sprawdza się samego kału ale jego gęstość i ph, dzięki czemu możemy dowiedzieć się o problemach z którymi borykają się nasi pacjenci. Dzięki takim dokładnym badaniom można nie tylko rozpoznać chorobę ale również podjąć próby leczenia i wybrać odpowiednie preparaty do walki z niekorzystnymi bakteriami. Badanie flory zalecane jest zwłaszcza osobom, które przebyły terapię i miewają często bóle brzucha, wzdęcia, również przy atopowym zapaleniu skóry i wielu innych przypadkach. Badanie powinni podjąć się również osoby zdrowe przynajmniej dla sprawdzenia czy wszystko w jelitach jest wszystko w porządku. 

Dlaczego warte jest badanie mikroflory, ponieważ jest to zapomniany organizm o, który powinniśmy dbać jak o każdy inny. Dzięki niemu możemy wykluczyć lub zawczasu zareagować na jakąś chorobę cywilizacji, który w obecnych czasach jest bardzo podatny na różnego rodzaju choroby. Każdy chce żyć jak najdłużej, a żeby żyć trzeba nie tylko dbać o zdrowie, ale też przeglądając stan nie tylko zewnętrznej naszej powłoki, ale również środka. Jelita to w człowieku taki mechanizm który niesprawny, źle funkcjonuje.