Wybieramy niedrogą kremację zwłok członków rodziny

Śmierć i towarzyszące jej okoliczności oraz same ceremonie pogrzebowe nie należą do łatwych tematów do rozmów dla bliskich zmarłych. Widok trumny może być przytłaczający. Z tego też względu coraz częściej decydujemy się na kremację zwłok, o którą proszą sami zmarli przed śmiercią. Dziś nie jest już ona tematem tabu i stanowi alternatywę dla tradycyjnych pogrzebów z chowaniem trumny. Urny z prochami są małe i można zmieścić je w rodzinnych grobowcach, co jest bardzo ważne dla niektórych z nas, którzy chcą mieć bliskich pochowanych w jednym miejscu.

Stawiamy na tanią kremację zwłok bliskich osób

niedrogie kremacje zwłok w warszawieBardzo często osoby umierają po długiej i ciężkiej chorobie. Część z naszych bliskich ginie w wypadkach drogowych lub tonie. W takich sytuacjach kremacja jest najlepszym rozwiązaniem, gdyż nie musimy oglądać drastycznego stanu, w jakim mogą znajdować się zwłoki. Jeśli zaś chodzi o niedrogie kremacje zwłok w Warszawie istnieje wiele przedsiębiorstw, które uzyskały zgodę odpowiednich organów na prowadzenie krematorium. Samo palenie trumny z ciałem trwa kilka minut i bardzo często rodzina może oglądać przebieg kremacji. Gdy trumna zostanie już spalona, prochy podlegają procesowi rozdrobnienia, a następnie umieszczane są w wybranych przez nas urnach. Koszty kremacji nie są wysokie i zawsze będziemy mogli je pokryć z zasiłku pogrzebowego, który otrzymujemy po śmierci bliskiej nam osoby. Nie musimy płacić też za drogie trumny, które kupujemy przy tradycyjnym chowaniu zwłok. Sama kremacja staje się coraz popularniejsza, gdyż proszą o nią sami zmarli. Nadto, małe urny zawsze zmieszczą się w rodzinnych grobowcach. Na wielu cmentarzach są też specjalne ściany ze skrytkami na prochy z urnami. Taki pochówek jest też bardzo praktyczny, gdyż nie musimy ciągle czyścić i polerować pomników, zwłaszcza gdy nie mieszkamy na miejscu i po ceremonii pogrzebowej wyjeżdżamy do domów oddalonych od cmentarzy. Firmy zajmujące się kremacją mają też bogatą ofertę urn, więc zawsze znajdziemy tę, która będzie najlepiej się prezentowała.

Musimy wiedzieć, że obecnie kremacja jest alternatywą dla typowego chowania ciał zmarłych w trumnach na cmentarzach. Decydujemy się na nią coraz częściej, gdyż jej koszty nie są wysokie i mogą być pokryte z zasiłku pogrzebowego. Nie musimy wybierać drogiej trumny, a coraz częściej o kremację proszą nas sami bliscy, którzy przewlekle chorują. Urny zawsze zmieszczą się do rodzinnych grobowców, w których chowani są wszyscy członkowie naszej rodziny. Sama kremacja trwa kilka minut i zawsze wykonywana jest z szacunkiem dla rodziny zmarłego.