Wydajne naboje do piór parker

Pióro wieczne kojarzy się nam ze swego rodzaju prestiżem. Jednak jest to przyrząd piśmienniczy, który jest z nami od wielu lat. Obecnie mamy do wyboru wiele modeli, wśród których najczęściej są wybierane pióra na naboje. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, zapewniające nam napełnione pióro przez cały czas. Należy pamiętać o tym, że naboje do pióra muszą być tej samej marki co pióro by odpowiednio do niego pasowały. 

Jak wybrać nabój do pióra wiecznego?

nabój do pióra parkerNaboje to najpopularniejszy sposób napełniania. Stosowany jest przede wszystkim w tanich piórach, do których pasują naboje uniwersalne. Nadal jednak dostaniemy pióra renomowanych producentów działających na naboje. system ten cechuje się maksymalną prostotą i wydajnością roboczą. Po zużyciu atramentu odkręcamy korpus, wyjmujemy zużyty i zakładamy nowy. Na koniec zakręcamy korpus i gotowe! Taki system jest idealny dla osób, które piszą, a w trakcie sporządzania notatek nie mają czasu na napełnianie pióra tuszem z kałamarza bez ryzyka pobrudzenia rąk lub ubioru. Parker to znana i ceniona marka artykułów piśmienniczych, która wiedzie prym na rynku od wielu lat. Nabój do pióra parker jest dostępny w wersji krótkiej i długiej. Do wyboru są różne kolory, poza najpopularniejszym czarnym i niebieski, dostaniemy turkusowy, różowy, a nawet czerwony! Można więc dopasować kolor pióra do własnych upodobań i potrzeb. W sprzedaży najczęściej są dostępne pakiety o ilości pięciu lub sześciu nabojów. W piórach tej marki należy stosować oryginalne naboje, ponieważ inne nie będą pasować. Naboje do piór Parker to produkt wysokiej jakości. Każdy nabój jest wypełniony tuszem pigmentowym, który zapewnia ładne intensywne kolory. Co ważne tusz nie zasycha, gdy pióro nie jest używane. Jest to bardzo wydajne rozwiązanie, które nawet na dwa miesiące pisania przy opakowaniu zawierającym pięć sztuk. Atrament schnie ekspresowo, więc nie trzeba się martwić, że podczas szybkiego pisanie się pobrudzimy. Bardzo istotne jest też to, że atrament nie przebija na drugą stronę i jest bardzo trwały.

Dodatkowym atutem w piórze będzie możliwość kontroli poziomu atramentu. Niestety w piórach na naboje lub konwertery nie sprawdzimy poziomu atramentu, dopóki nie rozkręcimy przyboru. Jeżeli jednak mamy taką możliwość, to najczęściej jest ona realizowana za pomocą otworu w korpusie, przez który widzimy poziom atramentu. Jednak niezmiernie rzadko widzi się takie wstawki w korpusie. Inaczej sytuacja wygląda w przypadku zintegrowanych systemów napełniania, gdzie takie ,,okienko’’ jest najczęściej montowane.