Wygodne ściany z monitorów bezszwowych

Jak przystało na szanującą się firmę elektroniczną, staraliśmy się by nasza siedziba wyglądała jak najbardziej nowocześnie, z wszelkimi udogodnieniami jakie tylko mogliśmy zawrzeć już w głównym holu. Oprócz wystroju, zależało nam również na porządnym sprzęcie elektronicznym, a przede wszystkim na monitorach, na których mogliśmy wyświetlać reklamy i informacje dotyczące produktów i usług firmy.

Najnowocześniejsza ściana wizyjna dla firmy

funkcjonalne ściany wizyjneOczywistym wyborem były więc monitory przemysłowe, używane w wielu różnych obiektach, nie tylko handlowych. Okazały się one jednak nieprzydatne, gdyż bez wyjątku były one duże i niewygodne w montażu. Nie posiadały również dostatecznie dobrej rozdzielczości i często traciły jakość obrazu, zwłaszcza podczas wyświetlania materiału dynamicznego. Wzięliśmy więc przykład z wielu znanych nam obiektów sportowych, zamieniając monitory na nowoczesne i funkcjonalne ściany wizyjne. Ściany te składały się z monitorów, złożonych w jeden ekran tak by odstęp pomiędzy urządzeniami składowymi nie był większy niż trzy milimetry, a tym samym był niezauważalny nawet z niewielkiej odległości. Poszczególne monitory posiadały bardzo wysokie rozdzielczości, niespotykane nawet w profesjonalnych monitorach gamingowych, dlatego też ekran posiadał doskonałą jakość obrazu i nie przejawiał tendencji do rozciągania wyświetlanego materiału, próbując dopasować go do przekątnej ekranu. Największą zaletą takich ścian była jednak nie tylko łatwość ich montażu, ale również dość kompaktowe rozmiary. Rusztowanie które stanowiło podstawę, na której instalowano monitory składowe było bowiem całkowicie regulowane, a wszystkie segmenty można było łatwo montować i odłączać, a dzięki temu dopasować wielkość i kształt końcowej ściany do własnych potrzeb. Jednocześnie, rusztowanie nie było zbyt duże i nie zajmowało tyle miejsca, ile zwykle zabierały monitory jednoczęściowe.

Instalacja takich ścian głównie polegała na przymocowaniu rusztowania w wybranym miejscu i ułożenia monitorów w wybrany kształt, oraz na podłączeniu ich do jednostki sterującej. Mimo zaawansowania i doskonałej jakości, monitory składowe nie były trudniejsze w obsłudze niż odmiany komputerowe, i mogły być używane bez zastosowania dodatkowego oprogramowania, znacznie ułatwiając kontrolę osobom nieprzyzwyczajonym do sterowania takowymi. Przy użyciu oprogramowania załączonego do monitorów, jednak, możliwy był o wiele większy stopień regulacji obrazu i dopasowania jego parametrów, jak również większa kontrola działania samych monitorów.