Wygrana walka z chrapaniem

Jeśli chodzi o aspekt chrapania, to nigdy nie było to szczególnie pożądane zjawisko. Głośne dźwięki mogą uprzykrzyć życie, zwłaszcza osobie, która śpi z nami w jednym łóżku i bardzo chciałaby móc zasnąć i cieszyć się tym snem. Chrapanie może być także oznaką chorób, a gdy przeradza się w bezdech senny, może okazać się bezpieczne i dla samego chrapiącego. Dlatego tak ważne jest, żeby z chrapaniem sobie poradzić i dawać spać innym, jak i uchronić samego siebie przed ewentualnym bezdechem. Jak jednak to zrobić? 

Skuteczne urządzenie powstrzymujące chrapanie 

bezpieczny aparat przeciw chrapaniuZadawałam sobie to pytanie za każdym razem, kiedy chrapanie męża wybudzało mnie za snu. Nie pomagało przebudzanie go ani to, że spał na boku. Zaraz ten nieznośny hałas wracał i uniemożliwiał mi wyspanie się. Przez to coraz gorzej czułam się z dnia na dzień. W końcu powiedziałam dość i zaczęłam szukać sposobu na to jego chrapanie. Musiało być na tyle nieinwazyjne, by się na to zgodził i najlepiej, by nie musiał nigdzie jeździć. Zatem szukałam odpowiedniego urządzenia zwalczającego chrapanie. W ten sposób trafiłam na aparat przeciw chrapaniu. Ogólne informacje brzmiały bardzo dobrze. Chrapanie tak naprawdę powodowane jest przez zwężenie się dróg oddechowy i drgania tkanki w gardle, która nazywana jest tkanką miękką, które właśnie przy chrapaniu wibrują jak dobry fotel do masażu. Sama idea wyglądała w porządku, zastanawiało mnie jednak, czy takie urządzenie można określić jako bezpieczny aparat przeciw chrapaniu? Sprawa bezpieczeństwa była dla mnie szczególnie ważne – przecież ostatecznie chodziło o mojego męża, a nie tam byle kogo. Zwłaszcza, że aparat działał w taki sposób, że wysuwał naprzód żuchwę i nie pozwalał jej się cofać. Wiedziałam, że wystarczające mocne sprzęty mogą zmieniać rysy twarzy czy ułożenie zębów – przecież na takiej zasadzie działał właśnie aparat ortodontyczny na zęby. Uspokojono mnie jednak – zakładany jedynie na noc, aparat przeciw chrapaniu nie sprawia, że sama żuchwa zostaje wysunięta do przodu, nie ma takiej mocy, to po pierwsze, a po drugie żuchwa to co innego niż zęby umiejscowione w dziąsłach – nie jest taka plastyczna. 

Poczytałam jednak mimo wszystko jeszcze trochę i kiedy upewniłam się, że aparat przeciw chrapaniu na pewno jest bezpieczny, postanowiłam, że musimy dokonać takiego zakupu. Oczywiście, aparat tworzony jest indywidualnie dla każdego pacjenta, musi być w końcu specjalnie dostosowany do kształtów twarzy, nikt w końcu nie ma identycznych. Cały ten trud jednak bardzo się opłacił – już pierwszej nocy od zakupu, mogłam w końcu się porządnie wyspać.