Wyjazdowe kursy jogi

Ćwiczę jogę już od kilku lat i za każdym razem, kiedy widziałam ogłoszenie o wyjazdowych kursach jogi, marzyłam sobie, że kiedyś uda mi się na taki kurs wyrwać. Jednak przez bardzo długi czas nie było okazji, dzieci małe, urlop spędzaliśmy zawsze razem, bo trzeba było jakoś zagospodarować dzieciom wakacje i zapewnić im w tym okresie opiekę. Poza tym, kiedy byli tak mali, szkoda było mi tracić każdą chwilę bycia z nimi. W końcu w ciągu tygodnia tak mało się widujemy, wakacje to zawsze był czas dla nas. Nie zostawało mi już urlopu na samodzielny wyjazd. 

Wakacje z jogą

warsztaty jogiTeoretycznie mogliśmy wyjechać całą rodziną na wyjazd z jogą, ale co to byłaby dla nich za rozrywka. Tylko ja dobrze bym się bawiła, a pewnie nie miałabym zbyt wiele czasu, aby spędzić go z rodziną, szkoda byłoby zrezygnowany z sesji jogi. W końcu jednak nadszedł czas, kiedy moje marzenie miało szansę się ziścić. Dzieci podrosły, zaczęły wyjeżdżać na obozy wakacyjne, mój maż zaczął trenować sport i u niego w klubie również organizowany wyjazdy wakacyjne. Chciał bardzo na taki wyjazd pojechać, ja chciałam pojechać na warsztaty jogi. Okazało się, że każde z nas ma wyjazd w tym samym okresie, więc ustaliliśmy, że damy radę tydzień urlopu spędzić oddzielnie, być może będzie to dla nas nawet odżywcze. Dzieci w tym czasie wyjadą na obóz. Ach, jakaż byłam szczęśliwa, kiedy pierwszy raz jechałam na warsztaty wyjazdowe jogi. To były cudowne wakacje i bardzo dużo mi dały, nie tylko pod względem jogi, ale również pod względem rozwoju wewnętrznego. Mój mąż również był ogromnie zadowolony, ponieważ jego wyjazd także dużo mu dał, szczególnie dużo pod względem technicznym, zaczął coraz większe sukcesy odnosić na zawodach. Postanowiliśmy, że od czasu do czasu pozwolimy sobie na takie oddzielne wyjazdy. Dzieci już są duże i coraz mniej atrakcyjne są dla nich wakacje z rodzicami, a dla naszego związku bardzo dobra jest taka chwila oddechu od siebie i czas na zajęcie się swoimi pasjami. Wracamy o wiele szczęśliwsi i jeszcze bardziej się w sobie zakochujemy po każdym takim wyjeździe.

Każdemu z czystym sumieniem mogę polecić wakacje z jogą. Sprawdzą się zarówno dla osób początkujących, jak i zaawansowanych. Osoby początkujące będą miały okazję poznać jogę, nazwy poszczególnych pozycji i dobrze wypocząć, osoby zaawansowane będą mogły pracować nad byciem coraz lepszym w wykonywaniu asan. Takie wakacje są niezwykle relaksujące i na pewno każdy adept jogi doskonale podczas nich wypocznie. Jest to taka joga w pigułce. Warto wybrać się na taki wyjazd.