Wytrzymałe obuwie do pracy

Jednym z najbardziej nieprzemyślanych elementów stroju na który narzekał w zasadzie każdy pracownik w zakładzie było obuwie ochronne. Przydzielone nam buty były bowiem podobne do sandałów, nie posiadając w zasadzie żadnych walorów ochronnych może poza grubymi podeszwami, i nie spełniały żadnych wymogów, stawianych butom używanym podczas pracy. Ciągłe skargi nie przynosiły skutku, dlatego znaczna część załogi decydowała się zainwestować we własne obuwie robocze by nie ryzykować zdrowia podczas pracy.

Obuwie ochronne od Uvexa

półbuty robocze uvexNiewiele osób z załogi miało jakiekolwiek większe rozeznanie w jakości obuwia od producentów sprzętu bhp, więc często wybór był typową loterią, gdyż czasem zdarzały się buty prawie niezniszczalne, a czasem wręcz odwrotnie, obuwie bywało bardzo wątpliwej jakości. Widząc nasze zmagania z doborem obuwia, kolega z ochrony polecił nam półbuty robocze Uvex, gdyż sam używał butów tej firmy, i sprawdzały się one świetnie do każdego zadania wymagającego obuwia ochronnego. Mimo iż w ofercie Uvexa można było znaleźć wysokie buty pracownicze, do naszych warunków znacznie lepiej pasowały właśnie półbuty, gdyż praca w magazynie sklepu wymagała swobody ruchu, a ciężkie buty mogłyby nadmiernie męczyć nogi po kilku godzinach chodzenia. Mimo iż były niskie, półbuty nie miały wcale mniejszych walorów ochronnych, gdyż posiadały one bardzo mocne i wytrzymałe zapiętki i podnoski ze stali, które doskonale osłaniały stopy przed najmocniejszymi uderzeniami, które zdarzały się podczas pracy na magazynie dość często. Równie przydatna była gruba podeszwa z głęboko wyprofilowanej gumy, umożliwiająca bezpieczną pracę nawet na mokrej czy śliskiej powierzchni bez obawy o utratę równowagi. Podeszwa była wykonana z bardzo mocnej odmiany gumy przemysłowej, i nie miała tendencji do ścierania się nawet z użyciem dużej siły, więc mogła być używana w dowolnych warunkach. Oprócz doskonałej ochrony, obuwie to było również zaskakująco wygodne, zdecydowanie bardziej niż ogromna większość butów pracowniczych.

Model przez nas testowany mógł być bez przeszkód porównany pod względem komfortu do średniej jakości obuwia sportowego, a nawet bardzo długa praca w owych butach była wygodna i nie obciążała nóg nadmiernie. Najważniejszą zaletą owych butów dla niemal całej załogi była ich bardzo przystępna cena, gdyż w porównaniu do większości renomowanych butów pracowniczych, półbuty przez nas wybrane były bardzo tanie, i nawet najmniej zasobni koledzy mogli się w nie zaopatrzyć bez uszczerbku na funduszach.