Zaawansowane grzejniki na podczeriweń

Grzejniki na podczerwień są uznawane za bodaj najbardziej skuteczną i wydajną formę ogrzewania, znacznie przewyższającą możliwościami pozostałe systemy grzewcze, używane w prywatnych domach i obiektach użytkowych. Są one tak skuteczne, iż coraz częściej zastępują one elektryczne urządzenia grzewcze i systemy ogrzewania w budynkach mieszkalnych niemal całkowicie.

Grzejnik na podczerwień z ceramiczną obudową

ceramiczne promienniki podczerwieniOgrzewanie na podczerwień jest o wiele skuteczniejsze przede wszystkim z powodu odmiennej metody działania. Emitery promieni podczerwonych same nie generują energii cieplnej, zamiast tego naświetlając wyposażenie pomieszczenia i podnosząc jego temperaturę, która następnie jest oddawana do otoczenia znacznie szybciej i wydajniej niż ma to miejsce w przypadku standardowych urządzeń grzewczych, podnoszących temperaturę wyłącznie powietrza. Promienniki te często są oferowane w wariantach ozdobnych, mogących z łatwością wtapiać się w otoczenie wystroju danego pomieszczenia. Od niedawna również pojawiły się grzejniki z obudowami ceramicznymi, będące niejako połączeniem standardowego promiennika i konwencjonalnego grzejnika. Ceramiczne promienniki podczerwieni używają bowiem samej obudowy do ogrzewania powietrza, oprócz naświetlania wyposażenia pomieszczenia. Są one więc znacznie skuteczniejsze w pomieszczeniach biurowych, salonach i wszystkich miejscach, w których nie było wystarczająco dużo umeblowania, by promiennik działał skutecznie. W dalszym ciągu są one znacznie skuteczniejsze i o wiele wydajniejsze od dowolnego grzejnika elektrycznego, a możliwość ogrzewania powietrza znacznie przyśpiesza podnoszenie temperatury do wybranego poziomu. Ceramiczne grzejniki są przeznaczone jako uzupełnienie standardowych promienników, aczkolwiek nie ma żadnego problemu, by wykorzystać je samodzielnie, właśnie w pomieszczeniach z niewielkim wyposażeniem.

Szczególnie często są one więc częścią wyposażenia sal konferencyjnych, zarówno firmowych jak i tych, które służą do organizowania eventów zewnętrznych, gdyż w takich miejscach standardowe grzejniki podczerwieni nie mają wystarczającej ilości wyposażenia do generowania wymaganej temperatury. Ceramiczne grzejniki nadrabiają więc owy mankament, emitując własne ciepło. Promienniki te są dostępne w takich samych wariantach jak standardowe odmiany, więc można dostać zarówno proste urządzenia, przeznaczone do każdego pomieszczenia, jak również odmiany mające barwione obudowy, które spełniały również funkcję estetyczną i mogły być uznane za ozdobę.