Zalety polimerów na płyty protezowe

Zapotrzebowanie na protezy jest coraz większe. Łatwo psujące się uzębienie, brak dbałości o higienę zębów, czy strach przed wizytą u stomatologa prowadzą do zaburzeń estetyki jamy ustnej. Pojawia się również wstyd przed uśmiechaniem się. Problem ten dotyczy osób w każdym wieku. Na szczęście współczesna protetyka może pomóc w osiągnięciu zdrowego i olśniewającego uśmiechu, na długie lata. Zadowolenie wielu użytkowników mówi samo za siebie. Przyjrzyjmy się więc bliżej tej kwestii.

Wykorzystywanie polimerów do płyt protezowych

polimery na płyty protezySztuczne uzębienie nie jest żadnym powodem do wstydu. Można być dumnym z protezy, pod warunkiem, że jest zadbana. Warunkiem odpowiedniego wyglądu takich zębów, konieczne są właściwe polimery na płyty protezy. Mimo, że jest to materiał, z którego wykonywane są protezy, nic nie stoi na przeszkodzie, by mieć go w domu. Może posłużyć do uzupełnienia powstałych uszczerbków w protezie. Jest materiałem w pełni bezpiecznym, łatwym do domowego użytku. Komfort jego posiadania sprawia, że wygląd protezy nie jest w żaden sposób zagrożony. W każdej chwili możliwa jest jej naprawa, uzupełnienie. Podstawą pięknej protezy jest polimer termoplastyczny. Przy jego wykorzystaniu możliwe jest uzupełnienie częściowe, lub całkowite braków w naturalnym uzębieniu. Kluczem do sukcesu jest dopasowana pod każdym względem konstrukcja. Powstaje ona przy użyciu urządzenia zaawansowanego technologicznie. Pod wpływem wysokiej temperatury wstrzykuje się polimer do wcześniej przygotowanej formy. Ogromną zaletą materiału, jakim są polimery termoplastyczne jest wysoka wytrzymałość na skręcanie i rozrywanie, dlatego posiadacze protezy z ich zastosowaniem, mogą być spokojni. Są one również bezpieczne dla zdrowia alergików. Wyższa cena takiego rozwiązania wynika z zaawansowanych technologii, przy wykorzystaniu których powstają protezy. Mają ponadto mniejsze rozmiary, dzięki czemu są znacznie bardziej wygodne. Są odporne na wszystkie środki odkażające, myjące i chemiczne. Nie ścierają się. Przed nałożeniem polimeru termoplastycznego konieczne jest usunięcie kamienia i osadu nazębnego. 

Osoba, która decyduje się na wizytę u protetyka może spodziewać się szerokiego spektrum usług, które mogą być wykonane. Oczywiście na najwyższym poziomie. Dzięki współczesnej technologii możliwe jest stworzenie protezy przy wykorzystaniu polimeru. Przy użyciu tego materiału można wykonać protezy całkowite oraz częściowe. Są niezwykle estetyczne i trwałe. Umożliwiają osiągnięcie pełnej satysfakcji z białego, nieskazitelnego uśmiechu na bardzo długi czas.