Założenie folii tunelowej w ogrodzie

 

Jeżeli chcemy uprawiać warzywa i rośliny ozdobne we własnym ogrodzie, warto zastanowić się nad założeniem specjalnych osłon. Przeznaczenie na warzywnik nawet niewielkiej części działki da nam mnóstwo satysfakcji oraz sprawi, że będziemy mogli hodować ulubione gatunki bez względu na pogodę. Warto zaopatrzyć się w dużo doniczek plastikowych, bo będą one potrzebne do licznych rozsad.

Zalety uprawy roślin pod folią tunelową

folia tunelowaCzasami bardzo chcemy uprawiać rośliny, lecz pogoda temu nie sprzyja. Zwykle możemy robić to tylko od wiosny do jesieni, lecz folia tunelowa może nam to ułatwić. Rozstawiając ją w ogrodzie mamy pewność, że nasze sadzonki nam nie przemarzną i będą rosnąć w stałej, ciepłej temperaturze w ogrodzie. Pod tunelem możemy również rozmnażać rośliny i je sadzonkować do większych pojemników. Gdy będą odpowiednio dużo powinniśmy przesadzić je na miejsca stałe, lecz zwykle wiosną lub jesienią. Warto wspomnieć, ze na takie rozwiązanie decyduje się coraz więcej osób. Letni sezon ogrodniczy trwa bardzo krótko. Zwykle już jesienią robimy ostatnie porządki w ogrodzie i przygotowujemy rośliny do snu zimowego. Pod folią natomiast można uprawiać rośliny niezależnie od pory roku. Nawet jesienią i zimą możemy eksperymentować z ulubionymi gatunkami. Wśród nich możemy hodować warzywa, owoce oraz rośliny ozdobne. W odpowiednich terminach musimy je wysiać oraz później pikować. Rośliny osiągają spore rozmiary, podobnie jak te wysiewane tradycyjnie na grządce. Pod folią jednak nie musimy się martwić, że będą biały zbyt dużo słońca lub zostaną zniszczone przez zmienne warunki atmosferyczne. Pod osłoną możemy w sposób kontrolowany i dawkować im słońce, wtedy kiedy będzie im niezbędne. Warto pamiętać, że taka uprawa pod folią jest odpowiednia dla każdego ogrodnika. Nawet początkujący miłośnik roślin poradzi sobie z uprawą ulubionych gatunków i sprawi, że będzie to dla nas dużo prostsze. Takie tunele możemy kupić w internecie lub niemal każdym sklepie ogrodniczym. Są dostępne w wielu wielkościach i rodzajach. Wszystko zależy od miejsca i warunków jakimi dysponujemy na działce.

Założenie ochronnej foli w ogrodzie to bardzo dobry pomysł, jeżeli chcemy uprawiać rośliny przez cały rok. Dzięki niej utrzymujemy stałą temperaturę wewnątrz tunelu i chronimy sadzonki przez zmiennymi warunkami środowiska. Posadzone gatunki są chronione przed deszczem i gradem. Dodatkowo możemy pod nią eksperymentować i rozmnażać ulubione roślinne okazy. Warto ją kupić w internecie lub sklepie ogrodniczym.