Zdrowy tryb życia to piękne ciało!

W dobie tak dużej ilości chemii w powietrzu oraz w jedzeniu, ciężko jest zadbać o swoje zdrowie. Zbyt duża ilość zażywanych leków, pęd życia codziennego, czy używki to tylko szybszy proces starzenia się organizmu i większe ryzyko chorób. Co zrobić aby nasze ciało było odzwierciedleniem naszego zdrowego stanu zdrowia i jak zminimalizować otyłość? Jest kilka alternatyw aby prawidłowo zadbać o siebie oraz o swój wygląd.

Czy rytuały pielęgnacyjne pomogą nam niwelować otyłość?

zabiegi odchudzająceKażdy zabieg, wykonywany w zgodzie ze sztuką i filozofią, działa pozytywnie na jakość naszej skóry. Zabiegi odchudzające przeprowadzane w odpowiednich odstępach czasu, oraz w odpowiedniej ilości spotkań pomagają zwalczyć miejscową otyłość, cellulit i rozstępy. O ile walka z rozstępami może dać nam gwarancję dożywotnego i pozytywnego efektu redukcji, to ubytek miejscowej otyłości oraz cellulit przy powróceniu do swoich zwyczajów żywieniowych może na nowo się pojawić. Zabiegami odchudzającymi mogą być technologie emitujące: ultradźwięki, fale radiowe, fale akustyczne, masaże próżniowe czy wibracyjne, masaże antycellulitowe, aż po karboksyterapię. Wszystkie wyżej wymienione alternatywy charakteryzują się dużą dawką mocy. Urządzenia muszą być certyfikowane oraz posiadać atesty bezpieczeństwa. Specjalista na konsultacji musi wykluczyć przeciwwskazania oraz omówić wskazania i dobrać odpowiednią technologię do danego defektu. Klientka powinna również zostać powiadomiona o zaleceniach po zabiegowych. Najczęściej ustalana ilość zabiegów w serii to 6 – 10 spotkań, raz w tygodniu. Przy zabiegach odchudzających, mogą powstać lekkie siniaki, oraz co często zauważają klientki, częstsze wizyty w toalecie. Jest to znak, że proces zatrzymanej wody w organizmie, został poruszony. To dobry znak, dla osób z obrzękami. Zabiegi odchudzające działają na poprawę jakości skóry poprzez jej zagęszczenie, wyrównanie jej faktury, lekki lifting oraz ubytek tkanki tłuszczowej. W zależności od indywidualnej oceny, zabiegi są mało odczuwalne. Po każdym ze spotkań klientki powinny pamiętać o odpowiedniej ilości nawadniania organizmu. Woda z cytryną na pewno jest dobrym wyborem.

Warto dbać o siebie, ponieważ nasze ciało, jest w pewnej mierze odzwierciedleniem naszego samopoczucia i zdrowia. Aktywność fizyczna, zabiegi odchudzające czy odpowiednia dieta są ważnymi aspektami zdrowego trybu życia. Starajmy się w swoich działaniach pracować nad sobą systematycznie. Wytrwałość zawsze popłaca, a nasza samoocena może być jeszcze wyższa. Warto wygrać z otyłością!