Znakomite przegrody paskowe

Nastawienie przedsiębiorstwa na zysk wiąże się obecnie z wprowadzaniem innowacji poprawiających komfort pracy. Praca w sprzyjających warunkach sprzyja podnoszeniu jakości i wydajności pracy. W dużych i mniejszych przedsiębiorstwach zdecydowano się na podział przestrzeni hal produkcyjnych i magazynowych za pomocą kurtyn przemysłowych wykonanych z folii PCV. Jest to rozwiązanie przynoszące oprócz wzrostu wolumenu i jakości produkcji wymierne oszczędności w wydatkach na energię związaną z ogrzewaniem.

Przegrody z folii PCV

kurtyny przesuwneDecyzja przedsiębiorcy o montażu kurtyn przemysłowych to bardzo dobre posunięcie z przyczyn podanych powyżej. Za inwestycją w przegrody z folii PCV przemawia fakt, że jest to rozwiązanie bardzo ekonomiczne i nie wymagające skomplikowanych prac montażowych. Wszystkie kurtyny aby zapewniały sprawne działanie muszą być wytwarzane na specjalne zamówienie dla konkretnej hali i wskazanego w niej miejsca. Tylko kurtyna wykonana z folii o odpowiedniej długości, szerokości i grubości zapewni osiągnięcie odpowiednich parametrów izolacji termicznej i akustycznej. Dla zapewnienia wymaganej szczelności pasy folii zachodzą na siebie zakładkami odpowiedniej szerokości. Dla bezpieczeństwa personelu pracowniczego boczne krawędzie folii są zaokrąglone. Przegrody przemysłowe z PCV występują w dwóch wersjach w zależności od miejsca montażu i natężeniu ruchu. Wyróżniamy kurtyny paskowe montowane na stałe oraz kurtyny przesuwne umieszczane w miejscach małego natężenia ruchu. Kurtyny paskowe to bardzo dobra i tania izolacja termiczna i akustyczna ale nie tylko. Zainstalowanie kurtyn przemysłowych bardzo ogranicza przemieszczanie się zanieczyszczeń stałych oraz oparów chemicznych. To również doskonała bariera powstrzymująca owady. Producenci oferują przegrody specjalistyczne dla stanowisk spawalniczych, do chłodni i mroźni oraz wiele innych, z którymi można zapoznać się na stronach internetowych producentów. Bardzo ciekawym rozwiązaniem są kurtyny umieszczane w miejscach wzmożonego ruchu wózków widłowych. Są to pasy zbrojone pofałdowaniami poprzecznymi folii.

Decyzja o wykorzystaniu folii PCV do budowy kurtyn przemysłowych wynika ze szczególnych właściwości fizycznych i chemicznych tego surowca. Kurtyny wykonane z PCV gwarantują długą żywotność gdyż są bardzo odporne na uszkodzenia mechaniczne. Przede wszystkim mowa tu o rozdarciach i przebiciach. Pasy z PCV to również produkt bardzo odporny na działanie agresywnych substancji chemicznych. W razie uszkodzenia pasa folii można go bardzo szybko wymienić.