Znany automat vendingowy

Pierwsze automaty vendingowe pojawiły się kilkadziesiąt lat temu w Stanach Zjednoczonych, gdzie szybko zyskały dużą popularność. To spowodowało, że ich oferta  błyskawicznie się poszerzyła o nowe modele urządzeń, które zalały niemalże cały kraj. Później przyszła kolej na Europę, w której także zostały dobrze odebrane przez klientów i są obecne na rynku do dzisiaj.

Co kupimy w automacie vendingowym?

automaty vendingowe nectaMyśląc o zakupach przeważnie mamy na myśli podstawowe produkty spożywcze, które kupujemy w sklepach stacjonarnych. Są one przeważnie zaplanowane i zapewniają nam przetrwanie. Jednak są też zakupy, których nie planujemy, bo są wynikiem nagłej ochoty, potrzeby czy impulsu. Mowa tu jest najczęściej o słodyczach czy napojach, które raz na czas kupujemy. Oczywiście możemy j kupić w sklepach spożywczych, kioskach czy na stacjach benzynowych, ale także w automatach vendingowych. Ten ostatni sposób dotyczy określonych miejsc, ponieważ automaty vendingowe Necta możemy znaleźć w szkołach, na uczelniach, w prywatnych placówkach leczniczych, szpitalach czy niektórych zakładach pracy. Mogą one się znajdować wewnątrz budynków lub poza ich granicami, ponieważ posiadają odpowiednie zabezpieczenia przed wandalami i czynnikami atmosferycznymi. Przeważnie w tego typu maszynach możemy kupić słodkie i słone przekąski w postaci batonów, wafelków, chipsów czy krakersów oraz zimne napoje w butelkach i puszkach. Takie modele są najczęściej spotykane, gdyż są uniwersalne. W szpitalach często możemy znaleźć automaty serwujące gorącą czekoladę, kawę i herbatę, gdyż wielu potencjalnych klientów tego wymaga w tym miejscu. Obecne modele automatów vendingowych są na tyle rozbudowane, że można w nich sprzedawać także kanapki, gotowe dania obiadowe wymagające jedynie podgrzania, świeże owoce czy leki wydawane bez recepty i podstawowe artykuły higieniczne. Bywa, ze taki automat znajduje się w publicznej toalecie w galerii handlowej, ponieważ zawiera wszystkie niezbędne produkty higieniczne. Z czasem asortyment się sukcesywnie poszerza.

Obsługa takich maszyn jest bardzo prosto, zatem każdy nawet za pierwszym razem sobie z nią poradzi. Przeważnie przedsiębiorcy nabywają takie maszyny w celu zapewnienia sobie dodatkowego źródła dochodu, ale bywają też firmy, które ze sprzedaży vendingowej zrobiły swój główny profil działania. Tak naprawdę na sprzedaży vendingowej można całkiem dobrze zarobić, jeżeli tylko automaty będą zlokalizowane w strategicznych miejscach, gdzie przebywa wielu potencjalnych klientów.