Zwierzęce rodzaje włóczki

Pierwsze próby dziergania nie należą do przyjemnych. Zanim zakupić swoje pierwsze w życiu szydełko warto zastanowić się nad rodzajem włóczek i wełny. Ten poradnik z powodzeniem wprowadzi cię do świata włóczek i wełny.

Zanim jednak to się stanie warto zamknąć na chwilę oczy, dosłownie na dwie minuty i odpowiedzieć sobie na pytania: Czym jest wełna? Co to jest włóczka?Jeśli znasz już odpowiedź możesz przystąpić do czytania artykułu.  

Różnice między materiałami

Czas poznać czy poprawnie zaliczyłeś test wiedzy o materiałach. Wełna to rodzaj włókna naturalnego. Jest pozyskiwana ze zwierząt. Najpopularniejsza jest wełna owcza. Włóczka to materiał przeznaczony bezpośrednio do dziergania. Odpowiednio przygotowana miękka wełna włóczka w sklepie internetowym to jeden z dostępnych rodzajów produktu. Do włóczek zaliczamy produkty sztuczne oraz mieszane.

Włóczki wełniane pochodzenia zwierzęcego

miękka wełna włóczka w sklepie internetowymPierwszą włóczką o której warto powiedzieć kilka zdań jest wełna owcza. Produkt ten jest niezwykle rozpowszechniony sprawdza się do produkcji odzieży na zimę. Typem materiału z owiec jest miękka wełna włóczka w sklepie internetowym od merynosów. To gatunek kozy zamieszkałej w Nowej Zelandii oraz Australii. Do grona wełnianych chust, szalików czy apaszek nada się miękka wełna włóczka w sklepie internetowym zwana kaszmirem. To jedna z najbardziej ekskluzywnych odmian wełny na świecie. Do jej produkcji niezbędna jest specjalna odmiana kóz kaszmirskich. W grupie koziej wełny możemy zaliczyć także moher. Z pewnością znasz określenie moherowe berety? To właśnie ten rodzaj materiału przyda się do tworzenia nakryć prosto z Paryża. Podczas produkcji miękka wełna włóczka w sklepie internetowym używa się wielbłądów. Wełnę tego rodzaju z powodzeniem mogą używać alergicy. Jak na produkt o dużej miękkości wełna z alpaki jest bardzo wytrzymała. Z tego powodu producenci odzieży dość często wykorzystują alpaki do produkcji odzieży wierzchniej np. zimowych płaszczy. Ostatnia miękka wełna włóczka w sklepie internetowym do dziergania jest pozyskiwana z królika. Angora, bo tak nazywa się nazwa materiału charakteryzuje delikatna oraz cienka struktura. 

Teraz już wiesz, że miękka wełna włóczka w sklepie internetowym niejedno ma imię. W zależności od wyboru włóczki każda z nich posiada swoje właściwości. Niezależnie od pochodzenia danego surowca, każda miękka wełna włóczka w sklepie internetowym charakteryzuje kolor oraz grubość. Praca z poszczególnymi rodzajami włóczek może być zupełnie inna. Dlatego podczas nauki dziergania warto uczyć się pracy na innych materiałach niż tylko wełna.