Profesjonalne usługi wykrywania podsłuchów

Każdy, kto podejrzewa, że jest podsłuchiwany ma nie lada dylemat. Czy udać się do firmy, czy sprawdzić, czy jest się podsłuchiwanym na własną rękę? Z pewnością, jeśli korzystamy z usług profesjonalnej firmy, mimo, że zapłacimy troszkę więcej, będzie to jednak inwestycja w nasz spokój oraz komfort psychiczny.

Zasady wykrywania podsłuchów

wykrywanie podsłuchuPrzede wszystkim musimy pamiętać o dyskrecji. Zadanie, którego celem jest wykrywanie podsłuchu jest bardzo wymagające i powinniśmy zachować dyskrecję wobec podsłuchującego, ponieważ jeśli jest to ktoś z naszej rodziny i słucha rozmów pomiędzy nami a profesjonalistami, może w sprytny sposób wyłączyć urządzenia znajdujące się w naszym domu, co grozi dekonspiracją, więc należy w przemyślany sposób odwrócić uwagę podsłuchujących. Najlepiej w ogóle z nikim nie dyskutować o swoich podejrzeniach, powinniśmy nawiązywać łączność,, na bezpiecznej linii”. Można posłużyć się starym telefonem GSM, powinniśmy pamiętać, aby nie dzwonić z domu i miejsca pracy, najlepiej  z miejsc publicznych, albo udać się do kawiarenki internetowej. Nie powinniśmy mieć przy sobie żadnych zasilanych bateryjnie urządzeń elektronicznych, nie podróżować samochodem tylko wybrać komunikację miejską. Wykrywanie podsłuchu, które zlecimy fachowej firmie to pozornie dobre wyjście – nie musimy się na tym znać, przedstawiciel firmy przyjedzie z przygotowanym, o wiele lepszym sprzętem niż będziemy w stanie kupić samodzielnie. Jeżeli chodzi o cenę oscyluje ona między 400 a 1500 zł, ale gwarantuje skuteczność i prawidłowe rozpoznanie technik operacyjnych użytych do podsłuchiwania. Bardzo ważne jest to, że wykrywanie podsłuchów jest tylko zrobieniem zdjęcia, natomiast prawidłowe zabezpieczenie przed inwigilacją wymaga zastosowania stale działających środków kontr-techniki, a także procedur ochrony wrażliwych informacji. Aktualnie na rynku istnieje cała gama urządzeń w różnych cenach, które pozwalają na wykrycie i namierzenie podsłuchu Najbardziej praktycznym rozwiązaniem są skanery częstotliwości współpracujące z miernikami ich siły.

Motywy podsłuchiwania osób drugich są różne, cel zawsze jeden: uzyskać jak największą ilość informacji o podsłuchiwanym. W obecnych czasach jest to łatwiejsze niż kiedykolwiek, ze względu na nowoczesne technologie, dlatego, jeżeli podejrzewamy, że jesteśmy podsłuchiwani powinniśmy się jak najszybciej udać do profesjonalnej firmy, która pomoże nam wykryć osobę, która nas podsłuchuje. Tego typu sytuacje są bardzo niebezpieczne, dlatego powinniśmy reagować jak najszybciej.