Studnia wiercona na działce cioci

Moja ciocia kupiła działkę we Wrocławiu. Bardzo się z tego powodu cieszy, bo jej największym marzeniem było mieć na własność, choć kilka arów ziemi. Gdy tylko zobaczyła ogłoszenie głoszące o sprzedaży działki na jednym z ogródków działkowych za korzystną cenę, nie wahała się ani chwili i nazajutrz umówiła się na spotkanie z właścicielem. Teraz postanowiła ją troszkę ulepszyć.

Kto sprawie wywierci studnię na działce cioci?

sprawne wiercenie studni na działce we WrocławiuBardzo podobało mi się, że działka jest położona niedaleko mnie, bo, tak samo jak siostra mamy, bardzo lubię naturę i na pewno z chęcią będą odwiedzała ciocię na jej małej działce. Póki co, zamierza ona mieć wyremontować mały domek znajdujący się w południowej części działki i pomieszkiwać w nim. Słyszałam o pomyśle założenia paneli słonecznych, co byłoby bardzo mądrym i przyszłościowym rozwiązaniem, ze względu na nachylenie dachu oraz na jego duże nasłonecznienie w ciągu dnia. Najbardziej cieszy mnie, że ciocia będzie miała swoje źródło wody. Póki co ciężko jej znaleźć firmę, która wykona sprawne wiercenie studni na działce we Wrocławiu, bo wszystkie firmy, z którymi się kontaktowała, a które mogłyby jej najlepiej pomóc w problemie, mają grafiki pękające wszach. Jak na razie musi poczekać na dobrą usługę, bo zamierza dokonać odwiertu na około dwieście metrów. Taka studnia głębinowa na pewno zapewni stały dostęp do wody pitnej o każdej porze roku. Ciocia chce mieć studnię na działce również ze względów finansowych – nie opłaca jej się podłączanie do miejskiego przyłącza, jeżeli może w bardzo ekologiczny i olschoolowy może mieć wodę kiedy tylko będzie chciała. Dzięki własnej studni sama będzie mogła kontrolować zużycie wody i nie będzie uzależniona od miejskich wodociągów. Taka studia to też dobra inwestycja w przyszłość, bo gdy nie będzie mogła już na niej uprawiać warzyw i doglądać kwiatów ze względu na podeszły wiek, zawsze będzie mogła ją sprzedać. Na pewno wiele osób chciałoby mieć własny zielony kąt do odpoczynku z dostępem do wody pitnej o każdej porze, dlatego ze sprzedażą nie będzie problemu. Na pewno, przed przystąpieniem do wiercenia potrzebna będzie zgoda geodety, ale tym zajmie się już zatrudniona firma wykonawcza.

Jestem bardzo ciekawa efektów pracy. Już nie mogę się doczekać wspólnych pikników i rodzinnych lunchu na działce u cioci. Mam nadzieję, że prace wiertnicze nie potrwają długo, tak samo jak montaż kolektora. Wiem, że są to bardzo trudne i kosztowne zadania, ale firma, którą ostatecznie wybierze moja ciocia powinna stanąć na wysokości działania i wykonać najlepszą studnię na działce we Wrocławiu.